Yeni Kedimin Kum Sorunu

aycacetin2472

Kedi sahiplenicem.ama annem tuvalet icin sıkıntı yapıyo. Eskiden baktigim kedim ankara kedisiydi 3 yasindaydi. Bana veya anneme kizdigi zaman yataklara dışkı yapiyordu. Veya biz evde yokken odalarin kapisi kapali olunca kumuna gidiyordu. Annem bir daha boyle bi sıkıntı yaşamak istemiyor.oda istiyor. Kedi eve ama tuvalet sıkıntısı var onu iyice kuma alistirmak icin ne yapmaliyim

10 CEVAP

Merhaba Bu tür durumlar tepkisel ve kum kabının pis olmasından kaynaklı görülmektedir. Bu durumdan dolayı ona aşırı kızıp cezalar verdiniz mi veya şiddet uygulandı mı . eve çok yoğun misafirler gelip gitti mi eşyalar değiştimi bir sürü etken sayabilirim. Bunun önüne geçmek için yavrunuza sınırları öğretmeniz ve çok aşırı şımartmamanız gerekmektedir. tekrar yapar korkusu biraz uzak ihtimal küçüklükten yanınızda olacağı için gerekli düzgün piskoloji,li eğitimi vereceğinizi düüşünüyorum yavru kedilere asla ani tepkiler sesler kavgalar gürültüler olmaması gerekiyor ve unutmamamlısınızki onlar hala bir bebek olduğu için bir takım oyun ihtiyaçları beslenme ve şımarıklık ihtiyaçları olacaktır bunları kaşılamalı ona huzur dolu bir yuva açmalısınız ,Sormak istediğiniz bir şey olurs aözelden yazabilirsiniz iyi günler dilerim

vhope

Yavru kedi alırsanız küçük yaşlardan alışacağı için böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum :)

dollfacepersian

Önceki kediniz ile yeteri kadar ilgileniyor,oyun oynuyor ve kumunu her gün temizliyor muydunuz? Bu sorun için veterineriniz ile görüştünüz mü?
Bu tür şeyler ya psikolojik ya da sağlıksal bir sorun yüzünden olur da

aycacetin2472

Kedim le asiri. Cok ilgileniyordum. Hep gozum. Kumunun ustundeydi. Hep temizlerdim 3 gunde yeni kum alirdim. Mamasi fln hep tazeydi. Taki vefat etti

aycacetin2472

Kedime hic bir sekilde siddet uygulamadim. Uygulatmadim. Yer deyisikligi olmadi cokta simartilmadi. 3 yasinda oldugu icin. Yaramaz deyildi ceza falan kesinlikle yok. Bi ara disari cok cikmak istedi biraktim bahcede dolasiyodu. Bnde eve.geri aldim. Bana kizdigi icin gidip. Annemin yatahina diskisini yapti. Bnde yanlis bsy.yaptigini anlamasi icin yataga koydum zaten anladi. Kacti. Biz evde onu yanliz biraktigimiz zaman bana kizip yatagima diski veya idrarini yapiyodu. Sonra. Malesef. Bi gun evden yine gezmeye cikti. Bahcede kiz kediyi kovalayim.derken caddede araba carpti::(((

dollfacepersian

Kediniz kısır mıydı peki? Ergenlik davranışları arasında dışkı ve idrarı dışarı yapmak vardır da

aycacetin2472

Hyr deyildi.

aycacetin2472

Hyr deyildi.

dollfacepersian

Evde ona karşı bir şey yokmuş ,sağlık sorunu da yoksa bu davranışları çok büyük ihtimalle ergenlik davranışları. Yeni kedinizi zamanında kısırlaştırır, bol ilgi gösterip,düzenli veteriner kontrolünde ve bu çok önemli bahçeye salmak yerine beraber göğüs tasması takıp çıkarıp bahçeyi daha korunaklı hale getirirseniz yeni kediniz sorunsuz olur bence

aycacetin2472

Ins cok. Merak ediyorum. Petlebiden kedi sahiplendim 2,3 güne almaya gidicem. Ins iyi anlasabiliriz yeni dostumla