2 Aylık Kedim Dış Parazit Böcekleri Ve Aşı

Pisiuuu

Kedimi severken geçen hafta siyah minik bir böcek gördüm uzun tüylü olduğu için yakalayamadım daha sonra yıkamak zorunda kaldığımız da tüyleri ıslanınca indi ve 3 tane siyah böcek buldum hatta bir tanesi derisine çok sıkı sıkı bağlıydı tırnağımla çıkardım..Bugün iç dış parazit aşılarını oldu ve veteriner parazittir geçer aşısını yaptım demiş ama benim merak ettiğim şey ne zaman geçer ve bana bulaşır mı bilgilendirir misiniz bilen varsa?..

6 CEVAP

elifozzdemiir

sizin gordugunuz pire buyuk ihtimal evde kedi varken size gececegini pek sanmiyorum yine de evi sirkeli suyla silin

Pisiuuu

Ama pireler yerlerinde durmayıp ziplamazlar mı bunlar öyle zıplama felan hiçbiri yoktu acaba kene mi?

Salihaylmz

Onun yattığı yeri falan da temizleyin kumunu da komple temizleyin yerleri sirkeli suyla silin önlem amaclı

yagmurryamaan

dış parazit yaptırın hayvan vücudu dışında yaşamaz zaten pire

melisaakrer

Merhaba. İç dış parazit aşılarını yaptırdıktan 1 hafta içerisinde yıkama yaptırdıysanız yaptırdığınız parazit uygulaması artık bir işe yaramaz. Ne zaman parazit uygulaması yaptırdınız?

Pisiuuu

Daha 2 gün önce iç dış parazit aşısı yapıldı 2 aylık olduğu için ilk aşısıydı herhangi bir şekilde yıkamadım kedimi aşısı oldu acaba ne zamana geçer bu böceklenme ondan ayrı yatmak zorunda kalıyorum geçer mi bilemediğim için ve bit mi onu da bilemiyorum birkaç yerde hayvanda bit olur olmaz tarzında yazılar gördüm ama bilemiyorum acaba ne zamana geçer bu böceklenme ve onunla ne zaman uyuyabilirim?