Kedim İlk Defa Poposunu Hiç Temizlemeyip Etrafa Bulaştırdı

Nightcat

Merhaba arkadaşlar, bu sabah ben uyurken annem fark etmiş anlattığına göre holde halıda ve koltuğun üstünde dışkılar varmış. Daha önce de geç temizlediği olurdu bazen ama hiç böyle etrafa bulaştıracak kadar bir sorunu olmamıştı bir sebebi ya da çözümü var mı? Çünkü uzun tüylü bir kedi ve ondan kaynaklı olabileceğini düşünüp tüylerini kısalttırmayı düşünüyorum

14 CEVAP

sevilay28

Eğer saç kılı yuttuysa tamamını çıkaramıyor bazen bizim kız bir kısmı poposunda kalıyor. Yerlere sürüyor mecbur öyle olmuş olabilir

Ozge00

Ishal mi? bir kakasınin kivamina bakın.

Ozge00

Evet uzun tuylu kedilerde popo kısmındaki tüyleri hafif kısaltmak gerek

altunsila

Crystalin diye bir evcil hayvan dezenfektanı var, zararsız.
Ondan veya herhangi bir püskürtmeli şişeden normal su sıkabilirsiniz poposuna çok az.
Yabancı bir sıvı geldiğini hissederek temizlemek istiyorlar içgüdüsel olarak.
Aynı problemi ben de yaşamıştım, tuvaletten çıkınca bir fıs su veya crystalin sıkarak yalamaya teşvik ettim. Alıştı zaten, şu an hiçbir problem yok.

altunsila

Crystalin diye bir evcil hayvan dezenfektanı var, zararsız.
Ondan veya herhangi bir püskürtmeli şişeden normal su sıkabilirsiniz poposuna çok az.
Yabancı bir sıvı geldiğini hissederek temizlemek istiyorlar içgüdüsel olarak.
Aynı problemi ben de yaşamıştım, tuvaletten çıkınca bir fıs su veya crystalin sıkarak yalamaya teşvik ettim. Alıştı zaten, şu an hiçbir problem yok.

betul18

kedim bi keresinde yediği peçeteyi çıkaramamıştı poposunun ucundaydı halıya poposunu sürterek çıkarmaya çalışmıştı belki sizinki de öyledir

Gamsem

Bence tüylerini kısaltmayın benim kedimde çok uzun tüylü bebik o yüzden dışkı popo kısmındaki tüyde sürülebiliyor hatta bazen idrarda ben geldiğinden beri sadece çok dikkatli şekilde o bölgedeki tüyleri hep keserim ve sorun olmuyor sizde sadece o bölgedeki tüylerini dikkatlice kesin :)

Esila46

Popo kısmındaki tüyleri kisaltin benimkide öyle maalesef şu sıkıyorum o da işe yaramıyor

yagmurryamaan

Kedim 2 kez poposuma yapısan dıskisindan yere surerek kurtuldu.Bence endislenmeyin

Nightcat

Hayır ishal değildi baktım

Nightcat

Tamam o zaman teşekkürler, bilerek yaptığı bir şey değildir değil mi? Ya da nasıl poposunu tekrar hemen temizlemeye alıştırabilirim yavru da değil ki çünkü 1 yılı aşkındır bizimle

Ayben02

Kısır mı değilse etrafa koku bırakmak için de yapmış olabilir

Nightcat

Kısır kedim, verdiğiniz fikirler için de çok teşekkürler gerçekten

Nightcat

Peki tüylerini kısaltmam ne kadar tutar ortalama