Yavru Kedi Hapşırıyor Mukus Çıkıyor

prensesheram

bugün dışarda görüdüğüm evinden ayrıldığını düşündüğüm tasmalı yavru bir kedi var eve aldım ve ilan verdim sahibi varsa bulabilmek için devamlı hapşırıyor burnu akıyor hırıltısı var üstelik sesi bile çıkmıyor az önce 6 7 saniye durmadan hapşırdı korktum bir yandan da evdeki kedime zararı olur mu diye düşünüyorum arka kapalı balkonda tutuyorum o yüzden.sadece grip midir?öyleyse onun için ne yapabilirim? bir de insana bulaşır mı?
acaba daha kötü bir durumu var da evden mi gönderildi bilemedim bunu da düşünüyorum

2 CEVAP

melisaakrer

Merhaba mukus üşüttüğü anlamına geliyor. Diğer kedinize bir etkisi olmaz. Ancak balkon kapalı mı? Daha fazla soğukta olması onun için kötü olabilir. Veteriner hekime götürüp en azından üşütmesine karşı bir ilaç isteyebilirsiniz.

prensesheram

anladım teşekkür ederim balkonumuz kapalı üşüyeceğini düşünmüyorum etrafını sardım umarım iyileşir :)