Sahiplenilen Yavru Kedi Sürekli Ağlıyor, Alışır Mı

iremgozkaya

bir hastanenin bahçesinde bir anneden 3 başka anneden 5 yavru kedi bulduk. 3 kardeşi sahiplendirip annelerini kısırlaştırmak istedim, benim yerim olmadığından yuva aradım ama bulamadım. 5 kardeşin anneleri çok daha agresifti o yüzden ona cesaret edemedim. 3 gün önce tekrar gittiğimde 3 kardeşi yerinde bulamadım, anneleri de önceden gördüğüm yerlerinde dolanıp miyavlıyodu. ya birileri aldı ya da öldüler, umarım birileri almıştır. durum böyle olunca diğer 5 kardeş için de korktum, yavrular da 2 aylığı geçmişti sütten kesildikleri belliydi ve anneleri de eskisi kadar ilgilenmiyodu bu yüzden erkek arkadaşımın kardeşlerden birini sahiplenmesine karar verdik en azından biri güvende olsun diye. bütün kardeşler anneleri gibi insana asla yaklaşmıyolardı, çok ürkeklerdi ve tıslıyolardı. içlerinden en korkmayanı yaklaşanı yakalayıp götürdük. 3. gecesi olacak bu gece ve devamlı ağlıyo çok yüksek sesle. ilk geceye göre daha rahatladı, etrafı dolaşmaya başladı, oyun bile oynadı bugün, yemesinde içmesinde geldiğinden beri sorun yok hatta çok iştahlı ama ilk geceye göre azalsa da ağlamaları çok şiddetli. erkek arkadaşım üstü kapalı bir kutu hazırladı, içine yumuşak minder koydu, sıcak su torbası koydu, arada kedileri sakinleştiren müzikler açıyo, uykusu varken dokunduruyo, sevdiriyo ama etrafta gezerken yaklaştırmıyo, kaçıyo, arada tıslıyo vs. buna benzer bir durum yaşayan var mı, alışır mı, alışması ne kadar sürer, süreci hızlandırmak için başka neler yapılabilir? cevabınız varsa çok acil ihtiyacım var teşekkür ederim şimdiden.

2 CEVAP

ecetpc

oyyy. yarın bir minik sahipleneceğim, önceki sahibi ağladığı için geri bırakmış onu:(
biraz araştırdım sordum soruşturdum. 3 gün ila 1 hafta arasında tamamen alışacak. sizin bu süreçte yapmanız gereken olabildiğince empati kurmak. kendinizi yerine koyun annesinin kardeşlerinin yanından tamamen uzakta sanki sizi dünyadan soyutlamışız gibi. kedilerin sevgiyi hissedebildikleri bilimsel olarak da kanıtlandı. merak etmeyin gerçekten sevdiğinizi gösterin çenesinin altını okşayın. mini mini kulaklarını kaşıyın. ona dayanamayacağı yaş mamalar ödüller verin, ve en önemlisi onunla konuşun. emin olun sizi anlıyor. sevgiler. sorularınızın devamı iççin bir mesaj atmanız yeterli:)

yagmurryamaan

Bence şu sıralar üstüne düsmeyin evinize alıstiginda size yaklaşıcak ve sizi sevicektir ❤