Mama Seçimi?<Kızgınlık?<Hastalık?

KediDuhan

sevgili arkadaşlar 7 aylık kedim için royal canin yavru kedi kuru mamasını kullanıyorduk mamamız bitmek üzere ve stoklar hala yenilenmedi yenilenmedi. hangi mamaları önerirsiniz birde bu aralar etrafa işeme ve pislemeye başladı kızgınlığa girmiş olabilir mi? cevap veren arkadaşlara şimdiden çook teşekkürler

7 CEVAP

Zeynepulku

Nd tercih ederim. Kisirlastirin.

ayliny

Kızgınlığa girmiş olabilir. N&D, Orijen, Acana ve Brit Care Crazy mamalarına göz atabilirsiniz. Royal Canın içerik bakımından çok kötü bir mama lütfen içeriklerine bakmadan kedinize mama satın almayın. İçeriğinde gerçek et bulunması, dehidre edilmiş et (et unu) olmaması, pirinç olmaması ve taurin miktarının yüksek olması çok önemli. Son olarak N&D gibi içeriğinde tuz bulunduran mamaları az su içen bir kediniz varsa tavsiye etmem.

Anonymus641126

Brit care tavsiye ederim. Başka yaptığı anormal bir şey var mı cünkü bazen normal zamanlarında da yapıyorlar halıya vs

KediDuhan

@mevlaneoguz durduk yere miyavlıyor ama normal bir miyavlama değil mırlama tarzında ama yüksek sesle . gece bağırma vs yok sakin gayet geceleri. ama bazen coşuyor olmayan bişey kovalıyormuş gibi hareketleri var sanki bişeyi kovalıyo veya kaçıyo gibi

Anonymus641126

Kızgınlığa girmiş kuzum veteriner hekiminizi arayıp sorun derim onlar daha iyi bilirler

Elifkirci

Proplan öneririm. Kedi erkekse etrafa işemesi normal işaretliyor belli ki. Kızanda olabilir.

Lokumbey

N&D prime. Tüylerin gözle görülür biçimde parlak ve gür olmasını sağlıyor ayrıca içeriği de ciddi manada güzel. Tüy dökümü çok fazla olmuyor ve tuvaletide kokmuyor. Kemik gelişimi vs Her anlamda daha sağlıklı gelişiyor. Yalnız birden bire geçiş yapmayın kusmasına yada ishal olmasına sebep olabilir. Ilk etapta şuan kullandığınız mama ile karıştırın daha sonra yavaş yavaş yeni mamanın miktarını artırarak geçiş yapabilirsiniz. Kısırlaştırma konusuna gelince, bir veteriner hekimle görüşüp karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.