Yeni Kedimiz Diğer Kedilerimize Çok Sert Davranıyor

nhazalsahin

Yeni bir kedi sahiplendik(erkek) evde iki tane de dişi kedim var hepsi 6 7 aylık civarı erkek kedi diğerlerine aşırı sert davranıyor canlarını acıtıyor üstlerine sert bir şekilde zıplıyor ne yapabilirim bu konuyla ilgili

4 CEVAP

ZehraBulutt

Erkek kedilerin oynama tarzı bu pek bir şey yapamazsınız maalesef. Bizim evi bir görseniz dövüş sanatları müsabakası gibi :)

Mapple2

Yaşasın Ataerkil Toplumların Üyesi :d Erkek kediler mizaçları serttir.. Sosyal statüko Cinsiyet ifade eder ama zamanla yumuşar En çılgın dönemleri :) şimdilik Oyun Oyun yalnızca Oyun..

ayliny

Bu hayvanların karakteriyle alakalı bir durum. Çok zarar verir bir şekildeyse sahiplendirmek zorunda kalabilirsiniz. Bende aynı sorunu yaşamıştım bir arada tutamıyorduk yan yana bıraksam kedim yaralanıyordu. Kendi başına çok uysal bir kediydi ama başka kedilere karşı çok sertti. Bir süre gözlemleyin eğer diğer kedilerinizinden oynamayı/nasıl davranmayı öğrenemiyorsa kalıcı olabilir. Yeni kediyi diğer kedilere saldırmaması için kendiniz oynatarak yorabilirsiniz böyleyece onlara saldıracak enerjisi kalmayabilir. Evde ki diğer kedilere saldırdığında orta boyutlu bir peluşu önüne verebilirsiniz. Bunlar bizde işe yaramamıştı biz bir yakınımıza sahiplendirdik ama siz deneyebilirsiniz. Bu arada erkek kedilerin oynama şeklinin bu olduğuna katılmıyorum çevremdeki herkesin neredeyse erkek kedisi var benim ilk kedimde erkek ve aşırı uysallar, sakinler, oyun dozajlarını biliyorlar.

nhazalsahin

Umarım zaman geçtikçe biraz daha uysallaşır :) teşekkür ederim yanıtlar için