Lütfen Yardım Edin!

Gofretsla

YAVRU KÖPEĞİM MOCHAYA VETERİNERİ,MİN ISRARIYLA ROYAL CANIN ALDIM BAKTIM Kİ MOCHA ARTIK DAHA FAZLA YEMEYE BAŞLADI BONACIBOYU YESİN DİYE PEŞİNDE DOLANIYORDUM ŞİMDİ O BENİM PEŞİMDE DOLANIYOR MAMAA! DİYE MOCHA EĞİTİMLİ BİR KÖPÜŞ GÜNDE 6 KEZ DIŞARI ÇIKIYOR MAMA SAATLERİ AYNI ROYAL CANINI GEÇİŞLİ VERDİM AMA MOCHA ARTIK ÇOK SIK KAKA YAPIYOR NEREDEYSE HİÇ SU İÇMİYOR EVİN ORTASINA KAKA YAPIYOR BENDE ARTIK 12 KEZ ÇIKARIYORUM HER ÇIKIŞIMIZDA KAKA YAPIYOR 12 KEZ!!!!! BANA YARDIM EDİN NE OLUR? DOĞRU DÜZGÜN BİR MAMAYA GEÇMEK İSTİYORUM BANA YARDIM EDİN BİLDİĞİNİZ DEĞİL KULLANIP İŞTAH,TÜY VS GİBİ GÖZLEMLERİNİZİN ÇOK İYİ OLDUĞU BİR MAMA ÖNERİRİMİSİNİZ LÜTFEN!?!?

13 CEVAP

Şimdi royal canin proplan hills gibi markalara hiç bir kötü yorum yapma durumunda değilsiniz puppy nicki kardeşim yıllardı bu mamaları öneriyorum acana orijen nd tahılsız mamalar evet güzel de mamalar ama her ırkı uygun değiller köpek veya kedi maması ırka özgü hatta bazen kişiye özel seçilebiliyor. Kısaca şöyle anlatayım mamayı yavrunun yaşına göre 2- veya 3 öğün vermeniz gerekiyor bilmediğim için yaşını kabaca anlatayım günlük verilmesi gerekn gram 120 ise 3 böleceksiniz sabah verdiniz mama önünde 20 dakika içinde ne kadar yiyorsa yesin yemediğini mama kabına koyun daha sonra diğer öğünlerde de bunu yapın genellikle mama yedikten 10 dakika sonra dışkı çıkışı olacaktır dışarıya gezmeye çıkartın o ara yapacaktır. öğünlerini zamanını bilsin ayrıca salonun ortasına dışkılaması tamamen tepkiseldir eve yabancı birileri çok gidip geldi mi misafirler falan yada ona kızılacak tepki gösterilecek bir durum oldu mu bunuda anlamak gerekir . bu kaka ve çiş kazalarının olduğu yerleri get off spreyler ile 12 saatte bir temizleyin çamaşır suyu vs ler sirkeli su falan bunlar kokuyu nötralize etmez tek çare get off 1 hafta içinde bu uygulamayı yapın mamasını sınırlandırın mamadan sonra düzenli dışarı çıkartın düzelecektir tabiki kazalar olacaktır ama sonuç ta düzelecektir salonun ortasına yaptığında o dışkıyı alın birlikte dışarı çıkın ve çimin üzeirne koyun nereye yapması gerektiğini görsün . iş sizde bitiyor köpeğiniz sizin sahip olduğunuzu bilecek ve o ağırlığı hissetmesi gerekir. yoksa isterseniz milyondolarlık mama kullanın fayda etmez mama kısıtlaması ,getoff sprey sınırları belirleme işi çözecektir çözmese bana mesaj atın telefon numaramı vereyim daha detaylı planlarız .

Gofretsla

bn 1 ay önce get off spreylerden almıştım beşiğine yaptığında sıkıyordum evde dolaştığında heyecandAN BIRAKIVERİYOR YANİ HİÇBİR YERDE ÇİŞ KOKUSU YOK HAYVAN ÇATLAYACAK GİBİ BEŞİĞİNEDE YATTIĞI YEREDE YAPIYOR SPREYİ SIKIYORUM AMA NAFİLE HAYVAN NAPSIN YİYOR YİYOR ÇATLIYOR DAYANAMIYOR VE BEN 12 KEZ KAK YAPMASINA ŞAŞIRIYORUM BONACIBODAYKEN GÜNDE 2 KEZ BAZEN 1 KEZ HATTA HİÇ KAKA YAPMADIĞI OLAN MOCHA ROYALE GEÇTİĞİMİZDEN BERİ BÖYLE DAVRANIYOR

izzy

Ooo inanilmaazzz şaşkınlık içerisindeyim royal canin sadece 2 aylıkken almıştık oğluma simdi o kötü bu iyi demekten ziyade köpeğimiz için dogru mamayi bulmamız lazim benim oğluma acana mama ile hillsi karıştırıp öyle veriyorum acanayi sade verdigim zamanlarda protein seviyesi hillsden fazla olduğu icin kaşıntı yapti suratını bacağını fln resmen kasimaktan yırtmışti diğer köpekler sorunsuz yiyor nd ise 3 gun verdim öylece çıkardı ben tel düzenek mama almıyorum balikli aliyorum bitince kuzu bitince geyik etli aldım simdi boyle değiştirerek debam ediyorum acanada ilk zamanlarda dıskılama biraz fazlaydı 3 kere indiriyoruz biz 2 kere kaka yapıyor sizin pet canınız biraz fazla yani bir problem var gibi mutlaka veterinerinize bir danışın derim Allaha emanet olun hayırlı akşamlar

Puppy730

Arkadaş deneyimi olanların yazmasını istemiş. Benim gözlemim o fotoğraf. Burda sert çıkışarak bir şey elde etmiyorsunuz. Üslubunuza dikkat edin. Bu arada firmalara hakaret etmedim ve gözlemlerim, araştırmalarımın sonucunu paylaştım. Boş lafa gerek yok. O resmide yaşadığımız mağduriyet övdüğünüz mamalar sayesinde oldu, canımdan can gitti.

Niyetim yanlış anlaşılmamıştır diye düşünüyorum. Umarım en uygun mamayı bulursunuz. :)

dollfacepersian

Puppy730
Size kesinlikle katılıyorum. Çok doğru söylüyorsunuz. Kopeginizin iyileşmesine sevindim:)

Puppy730

Acana, Orijen, N&D. Yavru köpeğiniz peşinizden mama için neden koşuyor, önce onu açıklayacağım. Royal canin, Proplan, Hills vb mamalar içeriğindeki zararlı besinler ve tahıllar köpeğinize hoş geliyor. Aynı biz insanların pizza, hamburger vb zararlı yiyecekleri sevmemiz gibi. Ama biz bu yiyecekleri her zaman yemiyoruz. Çünkü sağlıklı değiller. Ama çok seviyoruz, önümüze koysalar belki her gün yeriz ama yediğimizle kalırız. Her gün pizza yemek sağlığımızı bozmakta başka hiçbir şey yapmaz.

Köpek mamalarıda bu örnek gibidir. Köpeğiniz şuan yediği mamadan kazanmıyor, kaybediyor. Çünkü Royal Canin, proplan vs. Mamalar çok, çok yüksek oranda tahıl içeriyor. Ve tahılların köpeklere pek yaradığı söylenemez. Haliyle kurtlardan türemişler sonuçta. Ben oğluma tahıllı mama kullandığımda ne olduğunu size özelden atacağım. Mahvoldu oğlum.

Sonuçta bu mamalar sadece doyurur. Hirbir vitamin kazandırmaz. Yer ve olduğu gibi dışkı yolu ile çıkarır.

Ama Acana, N&D gibi mamalarda tahıl yerine köpeklerin ve kedilerin metabolizmasına uygun meyve ve sebzeler kullanınır. Et oranı olması gerektiği gibi yüksektir. Eğer kullanacaksanız önce şuan yediği mamayla karıştırarak verin 3-4 gün. Yoksa tahıllı mamadan tahılsız mamaya birden geçerseniz zararlı olabilir. Bu arada Bonacibo bizo mahvetti. :(
Gofretsla

sizinki yetişkin ama gerçi yavruda olsa 12 kez kaka yapmak anormal değilmi!?!? veterinerden yeni döndük alıp adamın dükkanının önüne döktüm kızdım o da 150 tl verdi geri özür diledi düşünün bu kadar kalitesiz bir markaya 200 tl verdim tahıl güzelmiş tahıl berbat artık kararımı vermek için 4 seçeneğim var barf ,orıjen,tow,nd,acana hala kararsızım

Gofretsla

hepinize teşekkür ederim gerçekten o pis mamalardan uzak duracağım ne yaş mamasını ne de ödül mamasını kullanırım artık.... size çok teşekkür ediyorum royal canın berbat bir mamadır anladımki hıllsde öyle kuzum ishal olduğunda 20 tlye i/d yaş mamasını aldım hayvan daha beter oldu ve serum yedi biz mama ve sağlık sorunundan 4 veteriner değiştirdik

Gofretsla

get off spreyimin markası trıxıe galiba türkiyede satışı yok ben pek türk internet sitesinden alış veriş yapmam

Puppy730

http://i.hizliresim.com/jXyPqm.jpg

Atmayayım diyorum ama...

neyi attın şimdi proplan mı yaptı bunu

mama kısıtlamasını anlayabildiniz mi o yazım boşa gitmesin getoff spreyler hangisini aldınız size hepsini marka marka vereceğim alın royal canın fazla dışkılatan bir mama değildir anlatamıyorum size illa o paraları vermek istiyorsanız orijen alın

Hangi mama da o sorunu yaşadınız size soruyorum sadece sert çıkış falan değil royal canin de mi