Sokak Köpekleri İçin Mama

alynakrkya

bahçemizin bulunduğu yerde kendimize ait olmayan ama orada yaşayan köpekler için tuzsuz makarna haşlasam ve yaş mama alsam karıştırıp versem yerler mi doyurucu olur mu

11 CEVAP

Mehmetkr

Eğer zaman ayirabilirseniz kasaplardan kemik isteyin tavuğun insanlar tarafından yenmeyen bölümlerini veriyorlar onları ister haşlayıp ister çiğ verin iştahla yiyorlar genelde

Petlover34

Aynen 400 gramlik konserveler iyi oluyor bende öyle yapiyorum. Makarna ve ekmek doğrayip döküyorum yasmama yiyorlar.

alynakrkya

internetten mi alıyorsunuz acaba konserveleri ve kaç tanesini ne kadara alıyorsunuz

Petlover34

Internetten evet mesela dün petlebide köpek konservesi 2 markada indirimliydi 5 tl hemen aldim 14 tane. Coklu olarak ************* ve n 11' de buluyorum 12'li 24'lu olarak. Taneli alinca pahali geliyor. Kurumama yemiyorlar mi? Enjoy yiyorlar mesela arada verebilirsiniz

Ozge00

Evet ac kalmalarindan iyidir. Cogu zaman imkan olmadığı icin bayat ekmekleri islatip veriyoruz onu bile o kadar iştahla yiyorlar ki :(

Ard4x

Tavuk haşlayabilirsiniz.

Zeynepulku

Ciğer de verebilirsiniz makarnalari ciğer ve tavuk suyuyla hasayip vermeniz yerlrm ciğer 5 TL falan 2 paket alsaniz makarna ile yeter :)

Ozge00

Evet bir ara bende kemik istiyordum, suyunu kaynatıp verince de çok güzel yiyorlar

Mehmetkr

Kaynattiginiz tavuğun suyunda da makarna veya pirinç pişirip içine de havucla patates atarsanız hem daha sağlıklı olur hem de çok severler

Mehmetkr

Bu arada yaş mama veya kuru mama ile karıştırıp vermeyin protein olsun istiyorsanız tavuk suyu veya o tavuklardan artan tavuğun et kısmını verin elinizde fazladan yaş mama varsa tek olarak vermeniz daha iyi

Petlover34

Git ti gi di yor olacak yildizli yerler