7 Aylık Bir Kedi Bana Alışabilir Mi?

newmoonie

Merhaba.

Evde doğmuş olan 7 aylık bir yavruyu sahiplendiğimde bana alışma süresi sizce ne kadar olabilir? 7 aylık olduğu halde, genç/yetişkin bir kedi büyüklüğünde olabilir mi bir yavru acaba?

Bana ve evime daha çok alışabilmesi ve ısınabilmesi için, benle beraber büyümesi için aslında 2-5 aylık arası bir yavru istiyordum fakat Allah karşıma 7 aylık bir yavruyu çıkardı. Sizce yapabilir mi benimle?

9 CEVAP

dollfacepersian

Ben oğlumu 8 aylık iken sahiplendim. Yavruyken geçirdiği travma etkileri devam ediyordu. Bu yüzden aşırı korkak ve psikolojik olarak çok hassas bir kediydi.Alışma sürecimiz sıkıntılı geçti ama tüm bunlara rağmen şuan her şey çok iyi.
Ben yaşı ne olursa olsun neler yaşamış olursa olsun her hayvanın sevgi ve ilgiyle çok iyi bağlar kurabileceğini ve sahibinin en iyi dostu olacağını düşünüyorum. Ve kesinlikle dediğinize katılıyorum.Her hayvanın kendi kişiliği var ve bu alışma sürecini etkiliyor

polo

kediler için en önemli şey huzur ve güvendir ona olan sevginizi hissetiginde bir saat içinde bile can ciger olabilirsiniz kediler sokakta bile onu gerçekten seveni tespit edip yanına gidiyor benim oglum evime gelen misafirleri bile seçiyor

newmoonie

Peki, çok teşekkür ederim. Sokaktan 2 kedi yanıma geldi bu ay içerisinde ve biri o kadar uysaldı ki, anında kucağıma oturup elimdeki telefonumu ittirdi sadece kendine bakmam için ve yarım saat durmadan sevdim. Ama diğeri peşimden evime kadar geldiği halde pek sevdirmedi ve tırnaklarını geçirmeye çalışıyordu ben severken.

Her birinin ayrı bir kişiliği oluyor sanırım, yaş önemli olmuyor.

polo

aynen yaş önemli degil benim kedilerim iki kardeş geldiler eve birisi yarım saat içinde kucagıma geldi çok samimi davrandı bana beni kendisi seçti ama ben hiç üstlerine gitmedim kucaklamadım sıkmadım dogal davrandım digeri uzaktı saklanıp durdu ama bir hafta sonra baktım ikiside yanımda yatıyor buna ragmen yinede elimi uzattıgım anda kaçardı ve sonuçta şuan oglum 11 aylık suratımın üstünde uyur ama bi kere öpeyim desem canı istemezse izin vermez garipler ama çok tatlılar

newmoonie

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Heyecanla onu sahiplenmeyi bekliyorum.

tika_waylan

Alisir merak etmeyin baslarda biraz stres olur zamanla sevgi ve ilginizle size alisir.

newmoonie

Maalesef olmadı. Sahiplendirmek isteyen kişi Aksaray Merkezi İstanbul Aksaray sanmış...

tika_waylan

Cevre illerden pet nakil yoluyla kedi sahiplenebilirsiniz size en yakin illere bakin sahiplendirme sitelerinden.
Pet nakil ucretli oluyor o sebeple genelde zor oluyor ama siz nakil ucretini odeyeceginizi belirtirseniz sorun olmaz.
İnstagramda: https://www.instagram.com/kedi_sahiplendirme/
https://www.instagram.com/p/BOjeDCihUBw/
https://www.instagram.com/aysegultutanlar/
https://www.instagram.com/masum__gozler/
Suralara da bakin insallah en kisa zamanda sahiplenirsiniz ben de ilan gorursem size atarim

newmoonie

@tika_waylan Çok teşekkür ederim ama 1 aydır sizin dediğiniz o şeyi yapıyorum fakat kimse yanaşmadı bende vazgeçtim ücreti karşılamaktan. Çevre illere bakıyorum her gün ama bu çevrelerden maalesef ilan oluşturulmuyor.