Cinsi Ne?

Adalsayar

Anket

British
(3 oy)
Mavi rus
(27 oy)
Tahmin ettiğiniz farklı ırklarıda yazabilirsiniz
(2 oy)
Toplam (32 oy)

Bu kedi arkadaşımın kedisi ve mavi rus mu british mi anlayamadık?
Melez british demişler ama britishi animsatan bi gri kürk rengi var.
Mavi rusda belirgin olan ozellilerinden birisi Patilerinin leylak rengi olduğu ve kedinin patileride leylak rengi fotoda gorebileceginiz üzere ama kedinin kürkü gri rengi mavimsi değil. British dicem ama yüzü uzun ve zayıf ne kadar yemek yesede düzelmiyormuş yüz şekli böyle yani. Kulakları sivri ve sapsarı gözleri varmiş önceden yemyeşilmiş şuan 3 aylık oldu ve göz rengi sapsarıya dönmüş. Hâlâ ırkını anlayamadık yardımcı olabilir misiniz?
Tesekkürler

15 CEVAP

Petlover34

çok tatliymiş Allah sağlikli ömur versin. Ne kirmasi olduğunu kimse bilemez maalesef. Önemi de yok zaten tekir olsa nolur rus olsa nolur kedi sonucta

Bristish olmadığı kesin. Mavi rus da zor. Kırma belli ki.

Adalsayar

Yavru mavi ruslarin gozleri sari oluomuş 4. Ayda degismeye başliomuş ve sarının yanina yeşil halkalar ekleniyormuş. Tüy renklerinin ucu gümüşe çalıyormuş
Ağızlarının ucu hafif kalkıkmış ve gözleride yusyuvarlakmış sadece gozlerinin kenarlarında hafif eğilti varmış.Kulakları uzun dik ve yüzleride uzun oluyormuş. Bu kedidede tamamen aynı özellikler var? Yani kız british melezi aldım diye mavi rus almış olmasın yada british ve mavi rus melezidir. Kaç gündür araştırıyoruz kedi irkı tahmin etme uygulamalarında bile mavi rus çıkıyor. Tabiki uygulamaya ne kadar güvenilirki diye düşünüp bu seferde facebook kedi severler kulubune sorduk ve yine mavi rus cevabı aldık. Kafamızda binlerce soru işareti var. Sanırım kedinin mavi rus olup olmadigini 4. Ayda anlicaz eger gözleri yeşile dönerse sizi bilgilendirirm 4. Aya girmesini merakla beklicez artık. Fikirlerini belirten arkadaşlara teşekkür ederim. Ve şunuda eklim: ben fikir ve tahmin istedim tabiki kimse tam olarak fotograflardan görüp anlayamaz kedinin hangi ırk olduğunu buna ragmen çekinmeden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim ♡

Adalsayar

Sadece tahmin istedim zaten ve tabiki önemi yok cins değil diye sevmemezlik yapmayız öyle insanlara insan bile denmez

Bcanaydn

Kulakları çok uzun mavi rus

Adalsayar

Bu arada 3. Foto 2 ayliğa yeni girdiği zamandı. diğer ilk 2 foto yeni çekildi farkı görebilirsiniz zaten

Adalsayar

Ama kürkünde mavilik yokmuş?

Adalsayar

Kırma zaten? Ama hangi kedilerin melezi onu anlayamadık

Pati_28

Mavi rusun kulakları uzun olur ama gözleri mavi yeşil gibi bir şey

Bu direkt Mavi rus

pathossmom

mavi rus

Mehmetkr

Veterinerinize gittiğiniz zaman sorun o da bir fikir verecektir. Ben barınaktan sahiplendigim köpeğimin cinsini burda sürekli sormama rağmen kimse bilmemesine rağmen veteriner gördüğü an bir ırk söyledi ve tıpa tıp aynısı çıktı

Mavi rus ve siyah tekir bir kedi kırması gibi emin değilim

Adalsayar

Veterinere sormuş ama british demiş? Bunda britishlik bir tip yok apaçık ortada değilmi sizcede?
Ve birde şöyle düşünüyoruz. Kediyi aldığı petshop sahibi bu veterineri önermiş. Arkadaşımda o günden beri o veterinere gidiyor ama hep şunu düşünmüş. Acaba petshop sahibi bunu bize british diye verip farklı bir ırk olabilirmi ve veterinerde onun arkadaşı olduğu için onuda ögütlemiş olabilirmi "eger kedinin irkini sorarlarsa british de" diye. Yani böyle birşey söz konusu olabilirmi? Arkadaşım bana bunu dediğinde çok gülmüştüm çokda olası gelmedi bana açıkcası ama olma ihtimalide var bu yüzden şüphelendik. Yada petshop sahibi bilgili değildir, zaten normalde onunla ilgilenen kişi petshop sahibinin oğluymuş. O gün babası dükkanda değilmiş acaba çocuğun mu bilgisi yok diyede düşünmüş. Yani bu tipe british demem açıkcası. Aldığı yerde british whiskaslar varmis sanirim buda onlardanmiş ama hiç british whiskas tipide yok yani? Çizgileri varmiş ama gittikçe yok olmaya başlamiş şuan sadece kuyruğunda kalmiş normalde vucudundada varmiş ama kaybolmuş?

Çok karışık anlattım kusura bakmayın :D

Adalsayar

British whiskas ne tam olarak onuda bilmiyorum ama fotolarda çıkanlarla arkadaşımın kedisinin hiçbir alakası olmadığı bariz ortada 🤷‍♂️