Kedi Ne Kadar Yaşar

BENU

Kediler ne kadar yaşar

10 CEVAP

inci_kedi

Tabikide bu nasıl bakıldığına bağlıdır...aşıları düzenliyse ve huzurlu bir ortamda da yaşıyorsa izin yıllar yaşamadı mümkün benim iki yıl önce vefat eden kedim 12 yaşında ölmüştü...

patisu35

yani ben 14 yıl yaşayan kedi bile biliyorum ama bu artık şimdiki zamana göre imkansızlaşmaya başlıyo en baba 8 yıl yaşar bence

patisu35

nasıl yaşadığına bağlı sağlıklı yaşam kısacası

Onun daha kaliteli ve huzurlu yaşam sürmesi ile ilgili biraz aslında biraz genetik , ırka özgü kalıtsal özellikler ile değişmektedir 21 yıl yaşan kedi gördüm mesela daha erken hayatını kaybeden de verdiğiniz mama evde geçirdiği vakit aşıların düzenli takibasyonu hepsi etkilidir.

inci_kedi

Tabikide bu nasıl bakıldığına bağlıdır...aşıları düzenliyse ve huzurlu bir ortamda da yaşıyorsa izin yıllar yaşamadı mümkün benim iki yıl önce vefat eden kedim 12 yaşında ölmüştü...

tika_waylan

Ortalama 15 diye biliyorum ama daha uzun olanlar da var ve inanin sokak kedilero bile var tabi mahalleli mamasini suyunu eksik etmeyin ilgilendigi icindir oyle yasli kediler gordum sokakta kisirlastirilmis mamasini suyunu esnafin verdigi baktigi cok mutlu olmustum.
Butun canlarin saglikli, uzun omru olsun insallah.

mervecem

Kedinin bakımına yediği mamaya ve stres oranına göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 15 sene

baileyz

25 yaşında kedi görmüştüm.. Ona nasıl baktığınıza bağlı. Eh, tabi biraz da cinslerine göre değişiyor..

Bu iyi baklıp bakılmamasına bağlı ama kediler ortalama 12-20 arası yaşar

Bu cinse gore de farklilik gosterir