Vancat Baby Powder Mi Yoksa Quick İnce Taneli Mi

tika_waylan

Valla aylardir kum konusunda ne cektigimi bilemezsiniz. Kedi tuvaleti paspasim da var ama ince taneliler de patisine yapistigi icin pas pas yeterli olmadigi icin artik uzak duruyorum.
Eczacibasi Pisi Pisi kalin taneli kum aldim topaklanmasi iyi degil topaklanan kumi alirken dagiliyor ve kurekle alamiyorum hepsini elerken kucuk kumlar kaliyor camur gibi oluyor temiz kumla kirli kum karismis oluyor. 1 hafta oldu atacagim kumu her hafta kum degistirmek de cok masrafli.
O sebeple ince ve kalin karistirio kullanmak istiyorum daha hijyenik hem de daha uzun omurlu olsun diye.
İnce taneli de su an 2 alternatifim var Vancat ve Quick hangisini onerirsiniz? Cevaplar icin simdiden tesekkurler

26 CEVAP

hazalsenol

Quick lavantalı kullanıyorum ve çok çok memnunum. Gerek topaklanması gerek koku tutması gerek kumun etrafa saçılmaması. Tavsiye ederim

hazalsenol

Evet ince taneli

Gofretsla

quik gerçekten çok güzeldir veterinerlerde satılan sanıCAT de çok güzel denemenizi öneririm quık limonlu alıyordum ben bi aralarda bizde çok kum değiştirdik

tika_waylan

Bazi cins kedilerin burunlari sorunlu oluyor ya ondan dedim yani belli basli kedilerde yoksa hepsi degil tabi ki . Bazi basik burunlu kedielr ya da kucuk burunlular biraz daha hassas acaba dedim kumun tozlu olmasi ya da parfumlu olmasi etkielr hem bazi kedilerde de alerhi oluyor o da cinse bagli degil ama bu konuda net bilgim yok sadefe acaba rahatsiz eder mi koku diye merak ettim

Gofretsla

Yok 60 kilo ama 1 kedi için değil 33 kedi için malum benimkiler biraz fazla bir kum kabını 3-4 kedi kullanıyor hatta bazen bu 70-80 kiloya çıkıyor evet çooook masraflı ama olsun benim çanların onlar herkes dostuna milyonlarca para harcamıştır burada. Aslında 4 kedi için haftada 2 kez değiştirmek az bile.

tika_waylan

O kadar kediye normal ben tek kedi icin 1 hafta oldu degistirip kumu kompl3 atip yenilemem lazim Eczacibasi Pisi Pisi kalini. Duzgun topaklanmayip dibe cokup camurlaaip kumun bir kismi sari cisli kum oldugu icin inailmaz rahatsiz oldum ya kedile4 de titiz hayvanlar o da rahatsix olmus olabilir

tika_waylan

Aycacetin2472 hangi urun o

Gofretsla

1 kedi için kaç kilo gidiyor benim takip etmem biraz zor zaten.

aycacetin2472

Quik.ince taneli. Tika_waylan

tika_waylan

Hazal Senol lavantali ince taneli mi?

tika_waylan

Patilerine yapisiyor mu? Lavantali, bebek pudrali cok fark yoktur saniyorum koku disinda lavanta tabi daha guzel kokar ama benim kedimin burnu sorunlu biraz cok fazla koku da rahatsiz eder mi acaba. Sizinkinin de cinsi Persian galiba ona da olmuyor mu genelde burunlari hassas oluyor da

Gofretsla

ben eczacıbaşı PİSİPİSİ kalın taneli kullanıyorum o da pudralı ama benimkiler sokak kedisi cins kedi daha önce beslemedim tekir dışında.Kumların cins kedilerde etkisi oluyormuymuş gerçekten şaşırdım?

Gofretsla

ince taneli de alıyorum ara sıra bende nedense öyle bir sorun yok Kalın Tanelide.

aycacetin2472

Benm bi arkadasim quik kullaniyor banada tavsiye etti bnde ondan almayi dusunuyorum

tika_waylan

Bir haftadir Pisi Pisi Kalin taneli kullaniyorum duzgun topaklanmayip camurlwsti dibe coktu iyi topaklanmiyor elekli kurekle alirken hep dagiliyor kucuk sari sari kumlar var malesef kurekle onlaro alamiyorum temiz kuma karisiyor Pisi Pisi kalin taneliden bir ben mi memnun kalmadim ya herkes kullaniyor ve mutlu cok mu koydum az mi koydum kumu. Her gun temizliyorum kumunu 10 kiloluk 2 tane aldim bir de.
Su an bir hafta olacak kumu trmiz degil bence icime sinmiyor yarin kum kabindaki kumu bodaltip yenileyecegim ama boyle de haftada bir kum degistirirsem ayda en az 30-40 kilo kum gerekir.