Kedime Ceza

Şimdi başlığı okudugunuzda kotü bir şey olarak gorebilirsiniz ama oyle değil benimde canım yanıyor fakat kedim 3 aylık oldu dolayısıyla diş dökme döneminde cok sert ısıriyor ve aşırı enerjik. Normal oynadığında hiçbirsey yapmıyorum ama elimi çok sert ısırdığında ona hayır diyorum hafif sesli bir şekilde. Kedilerde davranış bozuklugu çok yaygın olduğu için eğer kediyi doğru eğitemezsek buyudugndede isirmaya devam eder. Elimi isirmasina izin vermiyorum bu yüzden ona ceza veriyorum. Ceza ise şu sekilde
Veterinerimiz dediki "onu boş odaya yada taşıma kabına koyup yalnız bırakın" dedi
Bende taşıma kabının içine koyup 10 dakka boyunca onu yalnız bırakıyorum cezasını anlasın diye ama bazı zamanlar 10 dakkaya dayanamıyorum çok miyavladığı için çıkarma gereği duyuyorum kıyamıyorum fakat veterinerimiz "ağlarsa sakın çıkarmayın eğer çıkarırsanız bu sefer birdahakine daha çok ağlayacaktır" dedi çok zalimce geldi ama küçük yaşta eğitmek için gerekliymiş ve birde
Kedim cezadan sonra yinede elimi ısırmaya çalışıyor onu sürekli kafesine koymak istemiyorum psikolojisi bozulur diye ve benden nefret etmeye başlar diye korkuyorum hiç sağlıklı gelmedi ama bu şekildede gidemez ileride çok can yakar ne yapacağımı bilemedim. Kedi eğitimi ve cezası konusunda bana bilgiler verecek arkadaşlar varsa yorumlara yazabilirmi ama lutfen su sıkın falan yazmayın o tür şeyler için kedime kıyamam ve yapamam. Ne yapmam gerek en doğrusu nedir sizce ve ceza kaç dakka sürmeli. Kedim sürekli isırdıgı için günde kac kez kafese kapatmalıyım çok zalimce geliyor siz kedinizi nasıl egitiyorsunuz lütfen bilgilendirin benide 😥

13 CEVAP

Cook

Onu odaya kapatmak yerine siz başka bir odaya geçip kapısını kapatabilirsiniz. Kafese kapatmak kedinizin psikolojisini bozabilir, daha hırçın yapabilir. Hayır diyip başka bir peluş verip dikkatini ona çekmeye çalışın devam ederse gidin yanından. Özellikle erkek kediler daha hırçın oynuyor, gözümü, dudağımı bile ısırıyordu benim. Şimdi 6 aylık yavaş yavaş bırakıyor, sabırlı olun

Milahs

Lütfen veterinerinizi değiştirin, o hayvana yazık günah. Kediyi doğru eğitmek istiyorsanız siz onunla ilgilendiğinizde eğer ısırırsa herkesin de dediği gibi hayır diyip oyunu yarıda bırakmanız ve onunla bir süre ilgilenmemeniz. İlk yapışınızda anlamaz ama zamanla öğrenecektir yanlış olduğunu. Kediyi kapalı bir ortamda tutmayın, psikolojisi bozulabilir, agresif hareketler sergileyebilir, sizden uzaklaşabilir, bazı kediler dikkat çekmek için tuvaletlerini kabı dışına yapabiliyorlar. Yani farklı sorunlara yol açabilirsiniz farkında olmadan tabi bunları illaki yaşayacaksınız demiyorum ama iyi bir şey değil.

Hilal001

Kafese kapatarak ceza vermeniz ona eziyetten başka bir şey değil. Elinizi ısırdığında hayır diyerek yanından ayrılın 10 15 dakika onunla hiç ilgilenmeyin ya da ısırdığında canınız acıyormuş gibi küçük bi çığlık atın anlayacaktır acıttığını. ve elinizi nasıl ısırıyor? Elinizde oyuncak varken mi yoksa durup dururken mi? Durup dururken ısırıyorsa bu söylediğimi yapın ama eğer oyuncak varken ısırıyorsa oyuncağı çok ellemeyin ısırmasına fırsat vermemiş olursunuz. Ayrıca 2. bi kedi almayı düsünebilirsiniz

alabalik32

Bende yüksek sesle hayır diyip yanından uzaklaşıyorum. Bazen oyun sanıyorlar ısırıyorlar. Harbiden insanın canı çok yanıyor. Bizimki eskiden ayaklarınızda saldırırdı. Ayağımızı koltuktan aşağı sarkıtamazdık. Masada yemek yerken masaya çıkardı. Her seferinde sabırla hayır diyip alıp odadan dışarı koydum. Kapıyıda kapattım. Şimdi o huylarını bıraktı. Durup dururken ısıtmıyor artık. Ben onunla uğraşırsam karnını okşamaya kalkarsan o zaman ısırıyor o kadarda olacak artık dimi :)) Sabır ve istikrar tek diyeceğim bu..

Hilal001

Kediler birlikte oyun oynarken birbirlerini ısırırlar ve eğer biri canını acıttıysa oyunu bırakıp kalkıp yanından gider. Böylece diğer kedi canını acıttığını anlamış olur. Bizimle oynarkende durum aynı, hayır diyip oyunu yarıda bırakıp kalkıp gidersek acıttığını anlayacaktır.

kaanpolat

Oyuncak alın bizimki 7 aylık hala ısırıyor yavaş yavaş bıraktı şimdi pati atıyor

Oyuncağı var elimi isirdiginda oyuncagini veriyorum zaten. Ayrica ne kadar canimi acittigimi belli etsem bile devam ediyor...

  1. Kedi almak çok isyerdim ama inanın bana imkanım yok gerçekten

Mapple2

NoteMeow , Yaş ilerledikçe uslu çocuk olacak..Söz veriyor

orhanhan44

Seni ısırıp yada tırmaladığında onu uyar hayır de sonra ya taşıma çantasına koy yada ona bi süre yüz verme onunla oynama ve konuşma faydasını görürsün ben kendi kedimede yapıyordum ve artık ne elimi ısırıyor ne de tırmalıyor.

Mapple2

Köpekler İnsan sanıyorsa Kendini , Kediler de Tanrı.. Köpekler düzyazı ise Kediler Şiir , Evet çoğu Kediler üzeenie yazılan makalelerde de kedileri anlamlandırmak neredeyse zordur.. Ceza veriyorum , Hayır diyorum , Norm oluşturuyorum falan filan inanan ki Kediler sizi bizi dinleyen sizinle..üzülen sevinen dostlar değildir :) Kediler Kedidir , Kedilerse Kedi ?¿ Isırmaya başladığı zaman Kaçmak yerinde olur galiba , Isır almamak için Krem vb. faydalıdır , Enerjisini atmak için aktive oyunları 15/20 min ardından da Zzz z bilemiyoruz nasıl mücadele edilir ama Seviyouruz :) Kediler Candır

NSukun

Valla oraya kafese fakankapatmmak pek işe yaramaz elinizi ısırmaya başlayınca hayır deyip peluş bı oyuncak verin bizim evde yumos ayicigi vardı iki kedimde dış kaşıma işini onla halletti ağzına Alip odadan odaya goturuyorardi ayicigi dış kaşıma dönemleri bitti ayicigin yüzüne bakmaz oldular

PatiAtak

Kedi Kafese Kapatılmaz.