Kedim Poposunu Temizlemiyor :(

Arkadaşlar herkese selam. 4 gün önce sahiplendiğim henüz 2 aylık british shorthair bir oğlum var. sahiplendiğim kişi kum eğitimi ve yalama eğitimi olduğunu söyledi fakat kedim her tuvalete girdiğinde kakasını yapar yapmaz yalanmadan salano geçiyor ve yere oturuyor. poposuna su fışkırtma olayını denedim fakat yalanmıyor 5 saniye yalayıp hemen bırakıyor her tuvaletinden sonra patileri ve poposu için bebek ıslak mendilleriyle peşinden koşuyorum ve poposunda hep çok ufak siyahlıklar kalıyor sildiğimde de kahverengi leke geliyor mendile. Bu normal mi yani kedilerin poposu yalasa bile o lekeler kalıyor mu? sürekli temizlemek de istemiyorum çünkü bu sefer tembelleşecek diye korkuyorum ama henüz aşıları da olmadı o yüzden o halde evde gezinmesi yatağa çıkması canımı sıkıyor kıyamıyorum da napsam sizce?

20 CEVAP

Anonymus944867

kaliteli bir bebek ıslak mendili ile silebilirsiniz aşırı sık olmadıkça zararı olmaz

alabalik32

Benimki de tuvaletten fırlıyor yalanmıyor ama temiz bir süre sonra yalanıyor. Parmak aralarına kadar tek tek yaşıyor.

3 aylıktan sonra temizlemeye başlayacak şimdilik siz yıkayın ıslak mendil kullanmayın. Benim kedim 3 aylık 2 buçuk aylıktan beri bizde. İlk başta temizlemiyordu ben yıkıyordum sonra internetten baktığımda 3 aylıktan sonra başlayacağı yazıyordu. O kadar zorlandım ki sahiplendirmeyi bile düşündüm. Ama sonunda (3 aylık olmaya 1 hafta kala) temizlemeye başladı. Şuan şunu söyleyebilirim kedilerin insanlardan daha titiz olduğu doğru. Ve sana bir tavsiye vet. götürdüğünüzde vet. den o bölgesindeki tüyleri tıraş etmesini söyleyin.( evde denemeyi düşünmeyin bile derim) 1 ay böyle idare edin. Başka yolu yok.

Pablos

Anladim benim kedimde tuvalet sonrasi kendini temizlemiyor.suan 3.5 aylik.portakal limon kabugu surdum daha once poposuna.su fiskirttim.suyla karisik sirke bile surdum poposuna bir pamuk yardimiyla.ama aninda tepki verip yalamiyor.sonrasinda yaliyor.yok mu bunun bir caresi.bazi kediler islakliktan hoslanmayip hemen yaliyormus.benim ki cokta umursamiyor

Busebakis

Tüyleri uzunsa poposunun etrafındaki tüyleri dikkatli bir şekilde makas yardımıyla kisaltirsaniz etrafa kaka bulaşması azalacaktır en azından