Kedim Poposunu Temizlemiyor :(

Arkadaşlar herkese selam. 4 gün önce sahiplendiğim henüz 2 aylık british shorthair bir oğlum var. sahiplendiğim kişi kum eğitimi ve yalama eğitimi olduğunu söyledi fakat kedim her tuvalete girdiğinde kakasını yapar yapmaz yalanmadan salano geçiyor ve yere oturuyor. poposuna su fışkırtma olayını denedim fakat yalanmıyor 5 saniye yalayıp hemen bırakıyor her tuvaletinden sonra patileri ve poposu için bebek ıslak mendilleriyle peşinden koşuyorum ve poposunda hep çok ufak siyahlıklar kalıyor sildiğimde de kahverengi leke geliyor mendile. Bu normal mi yani kedilerin poposu yalasa bile o lekeler kalıyor mu? sürekli temizlemek de istemiyorum çünkü bu sefer tembelleşecek diye korkuyorum ama henüz aşıları da olmadı o yüzden o halde evde gezinmesi yatağa çıkması canımı sıkıyor kıyamıyorum da napsam sizce?

20 CEVAP

alabalik32

Her seferinde ıslak mendille temizlerseniz. Kedinin temizleneceği varsa da ıslak mendil kokusundan temizlenmez.

NURSENA123

ben de ıslak mendil kullanıyorum başka çare de yok

ilaydabal

Evet benim kedim de gec temizliyo 2 aylik kendisi. Ben de crystalin sıkıyorum poposuna

Bikedi

İslak mendil surmeyin cok zararli. Poposunu temizlemesi icin poposuna islak pamuk surun rahatsiz olup temuzler. Ya da vitamin macun surun her kakadan sonra onu yalarken alisir.

ama sürdüğüm ıslak mendil alkolsüz parabensiz bebekler için olan.. yine de zarar verir mi :( pamukla kuruyan kakayı almam çok zor oluyor malt sürmeyi deneyeyim bir de belki yalar uzanabilse temizleyecek ama yetişemiyor :( crystalini bilmiyordum normal su sıkıyordum hemen edineyim teşekkür ederim @ilaydabal

alabalık32, ne yapmalıyım o halde?

yagmurryamaan

Pamuğu ıslatıp silebilirsiniz.Kedilerin doğasinda temizlenmek var elbet ögrenir.

Eliiiifff

Ben ıslak pamukla sile sile öğrettim şuan çok rahat temizliyor

ilaydabal

Normal suyu rutin olarak kullanin bence ben crystalini her kakada snra sıkmıyorum gunde 1 kere kullaniyorum enfekte olmasin diye poposu. Dezanfektan gibi yani. Bugn bi temizlemeye yeltendi ama dedigin gibi yetisemiyoru daha o yuzdn sklip birakiyo sanirim:) ogrencekler elbet dogalari bu

Siyahiinci

Küçükken benim kedim de geç temizliyordu. Şu an 7 aylık ve kendisi tuvaletten sonra temizliğini yapıyor.

Pablos

crystalin nedir acaba? İnternette baktim el dezenfektani diyor ama farki nedir bu markanin? Alkolsuz olmasimi?Onu sikinca ne oluyor? Hemen yalamayami basliyor.ben bir keresinde tam poposuna degil ama kalcasinin kenarina sirke surdum.yinede umursamadi

ilaydabal

Hayvan dezenfektani diyr geciyor. Goz kulak deri bakimi vs. Kakasini tam temizleyemediginden poposu enfekte olmasin diye kullaniyorum arada bir. Islakligindan rahatsiz olup yaliyor. Yoksa yalamasi icin ozel uretilen bir urun degil.

Simgebykl

Merhaba kediniz şuan için çok küçük, bu yüzden temizleyemiyor olabilir. Benim kedim bile tuvaletini temizlemeyi 4 aylıkken öğrendi. Bu süreçler biraz sıkıntılı olabiliyor

Hacci

Ne kadar küçükse kedi o kadar geç yalıyor ıslak mendili kullanmasan daha iyi peçete veya pamuğu suya batır damlat biraz fazla su olunca daha çok yalıyor ama büyüdükçe de daha az karşılacaksın bu sorunla

kaanpolat

Daha bebek o 3 aylık olsun biraz bekleyin