Kışın Sokak Kedileri

Cakeyta

Merhaba bu soruyu daha önce de sormuştum ama sokakta kediler besliyorum özellikle yavrular için kış sebebiyle endişeliyim. Kedi evi aldım ama yerlerinde durmuyorlar sürekli başka yerdeler. Balkona falan da çıkıyorlar diledikleri gibi koltuklarda yatıyorlar ama içim rahat değil kedi polarlarından veya swearlerinden alsam diye düşünüyorum. Bilginiz var mı ya da alabileceğim bir yer önerir misiniz fiyatlar baya uçuk gibi internette

7 CEVAP

Milahs

Kediler sokakta yağmur çamur demeden dolanabildikleri için üstlerindeki polar ıslandığında geç kuruyacağından daha çok hasta olur. Siz bir yuva yapıp kedilere çok baskı kurmayın zaten üşüdüklerinde zamanla oraya girip uyumaya başlarlar merak etmeyin.

Mehmetkr

Onu üstlerinde durdurucaklarini sanmıyorum ayrıca o islanirsa daha da kötü olur

yagmurryamaan

Biz de düşunmustük ama kediler sevmiyor ve kediden kediye bulasabilecek hastaliklardan dolayı tereddütte kaldım.Ne yapsak bilemedim

Milahs

Bizim baktığımız kediler kışın ister istemez ıslanabiliyorlar bu yüzden riske atmamanızı tavsiye ederim ayrıca kediler kendilerini yalayıp temizleyemedikleri için de strese girerler. Yaptığınız yerin içine az miktarda mama koyup içine girmeye alıştırmayı deneyebilirsiniz. Aklıma başka bir çözüm gelmiyor malesef bizim burdaki kediler ilk başta yaptığımız yerin yüzüne bakmadı daha sonra içinden çıkmaz oldular geçen kış.

ferhat05

Endişelenmeyin onlar üşüdükçe giricekler yuvalarına. Bizim yapamadığımızı yaptığınız için çok teşekkür ederiz.

Cakeyta

Yağmurda hiç ıslanmıyorlar saklanacak yerleri bol bol var. Zaten sadece gece soğuğunda giydiririm diye düşünmüştüm ama emin olamadım. Belli bi yerde yatsalar oraya sıcak su torbaları falan koyarım ama yok aşırı hareketliler ;(

Cakeyta

Haklısınız ya bu bahsettiğim çocuklar terkedilmişti bebekliklerinden beri ben bakıyorum artık benim kedim gibi oldular aslında çok soğuk iklimli bi yerde de değiliz ama ister istemez böyle üstlerine titriyoruz işte ;(