Kedi Isırması

mila_sahibi

Kedim yaklaşık 5 aylık normlade 3 aylık olana kadar ısırması normal diye biliyorum fakat 5 aylık 0ooldu hale oyun oynarken çok fena bir şekilde ısırıyor ne yapmalıyım elim yüzüm yara oldu.

5 CEVAP

serapbersoy

benim kedim de 7 aylık hala ısırıyor oyun oynarken galiba oyun anlayışları bu :DDD

Milovat

Kedinizin kemirmesi, oynaması, enerjisini atması için ona oyuncak almalısınız. Ayrıca küçükken elinizle çok oynattıysanız bu bir alışkanlık haline gelmiş ve elinizi oyuncak olarak görüyor olabilir. Bu yüzden bebekken çok hoşunuza giden o minnoş ısırıklar buyuduklerinde morluklara dönüşecek çok elinizle oynatmayın diyorlar :D ya da ben diyorum. İlgisini çekecek oyuncaklar alıp elinize saldırırsa bu oyuncakları ona verin onunla oynasın, eğer hala elinize saldiriyorsa hayır deyip odadan bir süre ayrılın ki yanlış bir şey yaptığını anlasın

alabalik32

Oyun oynarken veya karnını okşadığımda bizimki de ısırıyor. Ama abartılı ısırmıyor.

Buketbayraktar

6 buçuk aylık oldu azaldı aama hala ısırıyor 5 ay civarı iyice artmıştı

ferhat05

İster 5 yaşında olsun ister 5 aylık. Siz onu elinizle, ayağınızla oynamaya alıştırırsanız mahveder sizi. Oyuncaklara, eşyalara (kağıttan top gibi) saldırmalı. Enerjisini, avcılık iç güdüsünü onlarda kullansın. Elinizde değil. Bizimki de 6 aylık oldu. elime ayağıma saldırdığı zaman bırakıyorum oynamayı. Öğrendi artık oyuncaklara saldırması gerektiğini ama yine elimi uzatsam kapar kaçırır elimi.