Kedilerde Kablo Kemirme Sorunu

sekerfare21

Burada söylenen birkaç yöntemi denedim ancak işe yaramadı. Kedim özellikle fiber kablosunu kemirmeye bayılıyor. Bu durumu yaşayıp çözüm balabilen var mı? Neler yapıyorsunuz kabloları kemirmemeleri için?

6 CEVAP

alabalik32

Ben koli bantlayıp duvara yapıştırdım. İnterneti halletmişti bir keresinde :))

sforselin

Fiziksel bir engel koymak daha mantıklı bence de. Bir arada duranları karton kutuyla koyarak gizlemiştik mesela. Ya da böyle plastik aparatlar falan da olması lazım bunun için.
Onun haricinde goe'nin uzaklaştırıcı spreylerinden çoğunluk memnun sanırım. Ona bir bakabilirsiniz.

incirreis

Bauhaus gibi yapı marketlerde 2 metresi 5-10 liraya kablo kanalı satılıyor. Hem estetik duruyor hem de parçalanmaktan koruyor kabloyu tavsiye ederim

sekerfare21

Koli bandinin kokusu daha cok ilgisini cekiyor.
Trixie’nin kedi kovucu spreyini kullandim ama ise yaramadi, Goe deniyeyeim bir de. Fiziksel olarak max ortu ortebilecegim bir yerde onu da rahatlikla asmis. Kendisi icin de zararli o kablolari kemirmesi.

Parsceli

Ben bol sirke ile silmiştim işe yaramıyor ise alüminyum folyo ile sarabilirsiniz kediler alüminyum folyodan hoşlanmaz

Bikedi

Biberiye yagi denediniz mi? Salondaki kablolar cok adagida internet, tv kablolari. Onlari haftada bir pamuga damlattigim biberiye yahiyla siliyorum. Hic yaklasmiyor