Kuduz Aşısı Sonrası Hafif Ateş İshal Olur Mu

DoraFiko

Kedime dün kuduz aşısı yaptırdım. kulakları normalden çok daha sıcak. Kakasıda ishal değil ama baya kıvamsız. En önemliside deli dana gibi koşuyor dünden beri asla durmuyor garip bi hareketlilik yani. Bugün hekime sordum normal dedi ama diğer kedimde hiç böyle olmamıştı.

6 CEVAP

Milovat

Kedinin bünyesinden bünyesine değişiyor. Bazı kediciklere karma aşı dahi etki etmezken bazılarını kuduz aşısı birazcık zorlayabiliyor. Aşı sonrası ishal ve hafif ateş normaldir ancak bir iki günden fazla sürerse hekiminize götürün muayene etsin. Geçmiş olsun.

DoraFiko

Evet dediğiniz gibi karma aşılardan hiç etkilenmedi. Bu sefer çok garip hareketler yapıyor ateşten mi yoksa ağrısımı var bilmiyorum. Oyun oynuyor diğer kedimle ama delirmiş gibi :) kontrol edemiyor sanki kendisini. Yarında geçmezse götüreceğim tekrardan çok sağolun

Milovat

Aslında karma kuduza göre çok daha ağır bir aşı, karmadan etkilenmeyip kuduzdan etkilenmesi yavrucagin bünyesi de karışık demek :)) Çok çok geçmiş olsun umarım bir an önce normale donersiniz

DoraFiko

Çok teşekkür ederiz🐾

aylinceyda

Bu belirtiler aşı sonrası 2-3 gün devam edebiliyor. Normal bir durum yani. :)

ferhat05

Evet olabiliyor. Bizim hekimimiz aşı vurulduktan sonra suyuna yarım bebe aspirini koyun diyor. Ateşi çıkabilir diye.