Kedilerde Kilo Kontrolü

Milovat

Arkadaşlar kedinizin kilosunun stabil kalmasını nasıl sağlıyorsunuz? Yöntemleriniz var mıdır? Öğünle ve mama ayarı dışında beslenmeniz nasıl?

2 CEVAP

incirreis

Kaliteli mama kullanmak dışında günlük oyun aktivitesini güçlendirin.

aylinceyda

Eğer hareketsiz bir kediniz varsa kilosunun stabil kalması pek mümkün değil. Mamanın ölçüsüne uyarak, kedinizi günlük 1-2 saat oynayarak stabil tutabilirsiniz. Bu konuda mamada çok önemli içeriğinde pirinç, dehidre edilmiş etler olmaması gerekiyor. Karbonhidrat içerikli mamalar hızlıca kilo aldırır.