Kedim Fazla Yalanıyor?

Normalde de kendini çok sevdirmez ama dokundurmuyor bile yürürken birden kendini yalamaya başlıyor yürüyemiyor yalanmaktan bazen koşuyor sonra durup yine kendisini yalıyor ve kaşıyor. Kediler yalanır evet biliyorum ama her zaman olduğundan farklı olduğu için soruyorum. Pirelenmiş olabilir mi? Stres yapabileceği bir şey de yok.

2 CEVAP

Chibi09

Bizimki de aynı dokundurmuyor dokununcada yalanmaya başlıyor bende bekliyorum anormal mi acaba değil mi

aylinceyda

Kediler kendini dış etkilerden koruyabilmek için üstüne sinen kokuları sürekli yalarlar. Üstünde koku bırakmamak için siz dokunduğunuzda yalıyordur. Bazı kedilerde çok yalanma Obsesif kompulsif belirtisi olabiliyor. Vücudunda dış parazit varsa onları temizlemek içinde yapabilir. Kedinizin dış parazitini yaptırdığınız zamandan 3 ay geçtiyse veya hiç yaptırmadıysanız yaptırmanın zamanı gelmiştir.