Merhaba Ben Kedi Sahiplendim Geldiğinde 15Vgünlüktü Bugün 18 Gün Oldu

Zeyna2394

Mama tavsiyesi ve kedimin cinsin i öğrenmek istiyorum ve kuru mama verebilir miyim

12 CEVAP

Cakeyta

18 günlük kedi kuru mama yiyemez. Petshop veya veterinerlerden kedi süt tozu ve biberon alıp günde 5-6 öğün beslemelisiniz ayrıca tuvaletini de sizin yaptırmanız gerek

Nurguloruc

Daha cok küçük süt tozuyla beslemelisiniz.

Elliiiis

Sarman mı tekir mi anlayamadım. Büyüyünce tüy rengi daha belli olur ve anlaşılır olur bence

Salihaylmz

Dişlerini görmemiz lazım yaş için gerçi kulakları büyük ama
Kuru mama için diş yapısı disleri nasıl o önemli

Salihaylmz

Bir de ilk gün aldığım fotoğraf var mı acaba bunlar şimdiki hali heralde

Salihaylmz

Ilk gün fotoğrafı*

Anonymus944867

kuru mama kırması çok zor olur eğer illaki kuru mama olsun diyorsanız tek yiyebileceği royal canin mother and babycat olan mamadır çok küçük ve yumuşaktır

Zeynepalex

Öncelikle tebrik ediyorum, çok minik çok savunmasız. Sahiplenerek çok iyi yapmışsınız, henüz çok ufak ama tekir gibi duruyor, dişiye benzettim ama çok da anlaşılmıyor tabii ki.. Allah sağlıklı uzun ömür versin :)
Mama tavsiyesi olarak benim size önereceğim bütçeniz uygunsa eğer Nd kitten alın, içeriği çok iyi. Tavuklu mamalar tüy dökümünü artirabilir ve alerji tetikleyebilir. Onun dışında ben Hills alıyordum seviyordu onu deneyebilirsiniz, orta kalitede reflex var, artık hangisini daha çok severse. Benim kedim gibi seçici ve alerjik bünyeli de olabilir o yüzden deneyip bulmanız gerekebilir.

baranertaga

Daha çok küçük mama yemesi imkansız süt tozu verin yaklaşık 45-50 günlük olduğunda kuru mamaya başlayabilirsiniz.

aylinceyda

Kuru mamayı yemesi mümkün değil. Petshop veya veterinerlerden süt tozu almanız lazım. Tuvaletini kendiniz pamukla yaptırmalısınız. 2 saatte bir biberonla kedi süt tozu verin ve yemeğini verdikten sonra tuvaletini yaptırın. Kediye sakın inek sütü vermeyin kediler laktozu sindiremez bu yüzden ciddi sağlık sorunları yaşayıp ölebilir. 40-45 günlük olunca kuma tuvaletini kendi yapabilir ve kuru mama ile beslenebilir. Youtube’da, internette yavru kedilerin tuvaletini yaptırma ve besleme konusunda çok güzel içerikler var. Onlara bakın.

Salihaylmz

1 buçuk aydan küçükse size yardım edebilirim bebek kediler hakkında
Dişlerini göremiyorum ama herkes aynı fikirdeyse süt tozu ile beslemeniz en doğrusu

Tekir gibi duruyor, en az bir aydan önce yaş mama bile yiyemez (çok şirin bu arada) kedi süt tozu temin etme imkanınız yoksa, şimdilik ısıtılmış laktozsuz süte yumurta sarısı (sadece sarısı) ekleyerek biberonla verebilirsiniz. Arada bir yoğurt da deneyebilirsiniz biraz biraz yiyebiliyorlar. 4 kedi büyüttüm böyle, 3 aylık falanlar şu an gayet de sağlıklılar. Ama siz yine de en kısa zamanda süt tozunu temin etmeye çalışın, en iyisi o çünkü