Kedi Bakımı

1 yıldır bizimle yaşayan kedimiz 2 seferdir yatagimiza çişini yaptı eşim zaten istemiyordu kızdı 1 haftadır kendi odasında akşam ve sabahları balkona çıkıyor onun dışında sokak bilmiyor yuva ariyorum sadece odadan kurtulması için fakat bunuda biz istemiyoruz böyle bakilabilirmi en azından bir süre

12 CEVAP

tugbasultann

Bakılabilir neden bakılmasın. Kedi evin bütün odalarını gezecek diye bir kaide yok zaten, kendisine ait eşyaların bulunduğu odada kalabilir gayet

Kedim kısır ama bu usluplar çok çirkin 2 çocuk sahibiyim ayrıca burda anlayamayan sadece yargılayan insanlara soru sormak benim hatam ama çok doğru

Tugba hanım çok teşekkür ederim benim ne demek istediğimi siz anlamissiniz aslında çabam gitmemesi için

Tuğba hanım gercekten o kadar çok seviyoruz ki esim istemiyor fakat kötüde davranmıyor 3 gün evde bıraktım iki kere annem kontrol etti sanırım tepkiydi ama eşim orayı işaretlediğini ve sürekli bunu yapacağını düşündüğü için gitmesini istiyor evet ilan açtım ama çabalıyorumda

sforselin

Kedinizi kısırlaştırdınız mı? Ya da başka bir sağlık sorunu olduğu aklınıza gelmedi mi?
Kısırlaştırması yapılmadıysa onu, yapıldıysa başka bir sağlık sorunu olup olmadığını öğrenmek için bir veteriner kontrolü yaptırmalısınız. Bir kedi durup dururken kum harici bir yere tuvaletini yapmaz. Ya psikolojik ya fiziksel sağlığıyla alakalı bir sorun vardır.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim kedim kısır sadece 2 kere ve aynı yere yaptı veterinerimizde var şükür bunların hepsi aklıma geldi sağolun ben kalabilmesi için çözüm arıyorum soruyu yalnis anlamışsınız

ZehraBulutt

Hayvanı kısırlaştırmadıysanız sizin suçunuz oluyor yalnız, ayrıca gittiği evde de aynısını yaparsa ne olacak sokağa mı gidecek. Çare aramak yerine evden yollamak ne kolay di mi, ilerde çocuğunuz da altına işerse onu da evlatlık verirsiniz o zaman.

Kıyamam güzel yavruma ya benim kedime çok benziyor, eşiniz istemiyorsa en baştan sahiplenmeseydiniz keşke, yazık değil mi bu hayvanlara, kendinize alıştırıp sonra atıyorsunuz başınızdan.

ZehraBulutt

Eşiniz kediye kötü davranıyorsa ona kızdığı için de yatağa işiyor olabilir, eğer ki kısırsa bu yüzden olabilir.

ZehraBulutt

Çözüm arıyorsanız neden ilan açtınız o zaman. Ayrıca tugbasultan bir odada kedi bakılmaz. Hayvanlar zaten dışarı çıkamıyor bari evde özgür olsunlar.

İdrar yollarında bir hastalık olabilir, baktırdınız mı?

tugbasultann

Kendi haline bırakın, evin bütün odalarına girmesin böyle bir durum varsa. Ama ilginizi de eksik etmeyin, sevginizi gösterin. Sağlık sorunu yoksa geçici bir durumdur. Umarım ömür boyu sizle kalır.

tugbasultann

Zehrabulutt insanları tersleyeceğine yapıcı çözümler üretebilirsin, herkes senin kadar bilgi sahibi olmayabilir. Ayrıca bu durum geçene kadar sadece bir odada kalabilir. Yazılanları iyi oku

Zehra hanım o ilanı yayından kaldırmak zor değil ben başka türlü çözüm bulmaya çalışıyorum ona kıyamadığım içinde yuva arıyorum ama yaşarsa neden bizimle kalmasın biz ondan sevgimizi esirgemiyoruz aylarca veterinerde kafes içinde yaşayan kediler var onlara görede daha şanslı değilmi acaba kendi kedilerinizle size mutluluklar yapıcı söylemlere ihtiyacım var siz bana cevap yazmayın lütfen