Kedi Zeytin Ezmesi Yerse Sorun Olur Mu, Ne Kadar Vermeliyim?

lunargrace

Bugün kedimin zeytin ezmesine bayıldığını keşfettim. :) Zeytin kokusuna çok gelirdi ama kendisini yemedi hiç şimdiye kadar. Zararı yokmuş anladığım kadarıyla zeytinin. Ezme halinde çay kaşığının ucuyla koklatınca hemen yemeye başladı, daha da versem yer. Kendisi kuru ve yaş mama dışında hiçbir yiyecekle ilgilenmeyen bir kedi, sizce zeytin ezmesi vereyim mi arada? Ne kadar vereyim ya da, ödül gibi mi kullanayım? Fikirlerinizi merak ediyorum.

3 CEVAP

Esila46

Benimkide zettin seviyor. Arada veriyorum. Sofradaki çekirdekleri kaçırmaya çalışıyor...

Buketbayraktar

Ben de zeytin veriyorum çok seviyor ama Çekirdeğini çıkarıp 1 tane veriyorum ara sıra. fazla tuz zararlı olduğu için direk zeytin ezmesi yemese daha iyi olur sanırsım ama arada öyle tattırsanız sorun olmaz :)

Yagizsolakk

Çekirdegimi çıkartıp haftada 4tNe veriyorum. Kedi çimi denilen çimdeki bi madde zeytinde de varmış mest edici bişeymiş diye okumuştum.