Kedilerde Deri Alerjisi

Ebruadkins

Herkese merhaba, 9 aylık bi kedim var. Tamamen beyaz kendisi, beyaz kediler tüy-deri konusunda hassaslar bildiğim kadarıyla. Bacağında genellikle kabartılar oluşuyor hafif kızarıyor.. hemen veterinere götürüyoruz alerji iğnesi yapıyor ve 2 3 aylığına geçiyor. 2 gün önce tekrarladığını gördüm alerjinin. Felicia kullanıyoruz mama olarak. Kedisi benimki gibi alerjik yapıda olanlar var mı? Alerjik bünyeli kediler için mama önerisinde bulunabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

7 CEVAP

Purina markalı mamalar kullanabilirsiniz çok güzeller bence🐱

Cook

Hills z/d, pro plan hypo alerjenik mama, Nature's Protection Superior Care White Cat kullanabilirsiniz. En etkilisi Hill's dedi hekimimiz fakat reçete maması olduğu için beğenip yemedi oğlum, siz de deneyin isterseniz

tugbasultann

Felicia benim kedime de hiç iyi gelmemişti. Çok fazla deri sorunu yaşadık. Arkadaşın dediği gibi hills öneriyor veterinerler.

Sselin1

Neye hassasiyeti oldugu onemli. Kimi kedinin tahila hassasiyeti varken. Kiminin tahilsiz mamalara karsi hassasiyeti olabilir. Ya da tavuk, balik, yumurta alerjisi olablr . Bunlari anlamak icin mamayi denemeniz gerekiyor. Protein kaynagi daha kolay sindirlen mamalarda var brit care sunny ve lily cesitleri mesela. N&d nin kinoali serisi de deri sagligina ozel gelistirilmis tek protein kaynagi iceriyor. Bildircinli ve balikli cesitleri var.

Merve7878

Merhaba acaba kediniz iyileşti mi deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz bende aynı sorunu yaşıyorum