Fıp Vırus

frknerbyy

FIP Virus olduğu şüphelenilen bir kedim vardı 2 Gün önce öldü maalesef Yazlıktaki kedim onunla hiç görüşmedi.Ancak yarın yazlıktaki kedim Buraya gelmek zorunda Evdeki FIP ihtimalini düşürmek için tüm evi çamaşır suyuyla sildim Kedinin bütün ama bütün malzemelerini çöpe attım. Değdiği tshirt vs her şeyi yıkadım Tuvaleti olan yeri defalarca sildim Sizce tehlike devam ediyor mu ? Virüsün Yüzeyde yaşama süresi ne kadar ? Daha ne yapmalıyım kedi gelmek üzere başka şansım yok getirmemek gibi Sizce soruın olur mu ?

3 CEVAP

Parss09

Benim kedim de fıb den öldü hemen hemen 5 gün önce çoğu veteriner le görüştük eve 2 ay kedi sokmamamızı söylediler. Biz evi çamaşır suyuyla silip sonra da ilaçlattık. 3 gün öncede yeni bir kedi sahiplendik çok şükür bir şey olmadı şimdilik ama risk tabi.

baranertaga

Bu fip kedilerde kendi kendine oluşmaz değil mi? Virüsü taşıyan kediyle temas ederse mi olur sadece?

Parss09

Corona kediler arasında yaygın bir hastalıkmış, kedi de oluşan stres, enfeksiyon, bağışıklık sistemi coronayı mutasyona uğratarak fibe dönüştürüyormuş. Kediden kediye geçen sadece Corona aslında tek başına zararlı değilmiş