Bilen Var Mı?

Eliiiifff

Kedim iki buçuk aylık ve ne kadar yaş mama vermem gerektiğini bilmiyorum şuanda kilo aldırmaya çalışıyoruz veterinerimiz hergün vermemizi söyledi ama ne kadar vermeliyiz

7 CEVAP

cansuuranus

Hergun yas mama mı onerdı ? Ben kuru mamasını hergun norml yedırıyorum. Sabahlarıda bı paketın 3/1 ini verıyorum yanı bız haftada 2 paket tuketıyoruz. Kuru mama verıyorsanız eger ve hekımınızde hergun yedırın dedyse 1 paketı komple vermeyın Yarısını verın bari . Cok fazla yas mamaya alısırsa kuru mamayı reddebılır haberınz olsn

Bmcurkus

Yaş mamayı günlük vermeyi pek tavsiye etmiyorlar diş sağlığı açısından fakat veterineriniz söylemişse dinlemeye çalışın bence.Tek bir paket fazla gelebilir ama şimdiden söyliyim,mamayla karıştırarak verebilirsin

Elliiiis

Hazır mamalar ise bir paketi ikiye bölüp haftada iki kere olmak üzere verilebilir. İlk mamayı verdikten sonra kalan diğer kısmını buzdolabına güzelce koyup 2 gün içinde tüketmesini sağlayabilirsiniz. Eğer evde kendiniz tavuk,balık,et türevi şeylerden veriyorsanız bence her gün 1-2 yemek kaşığı verilebilir. Tabi bunlar kuru mamaya ek olarak. Tabi bu benim fikrim. Yardımcı olur umarım.

Elliiiis

Bizim veterinerimiz haftada 2 kere bir paket mama olarak söylemişti. Onu söylemeyi unutmuşum..

Sense05

Kilo alması içinse veterineri dinleyin. Bir taneyi 2 güne bölüp verebilirsin

Sselin1

Temiz icerikli kaliteli yas mama veya ev yapimi mamayi hergun 50 gram yani yarim konserve seklinde verebilirsiniz. Daha az vermeyin. Zararli olan hergun verilmemesi gereken yas mamalar market mamalaridir felix, whiskas gibi.. Yoksa n&d, schesir, naturea, nutri feline gibi yas mamalar zararli degil yararlidir. Yapmaniz gereken tek sey kedinizin dislerini temizlemek :)

Eliiiifff

Cevaplarınız için çok teşekkürler :)