Günde Kaç Gr Tüketmeli

Kokomina

Sekiz aylıkken kısırlaştırdık , nd kısırlaştırılmışa geçtik ama sanki iştahı açıldı, günde 80 gr I geçiyor, paketin üzerindeki miktarI da kaç seferde Vereceğimizi de anlamadık , ilk muayenede vet yavruyken istediği kadar yesin demişti, rutininizi paylaşırsanız sevinirim , saat ve miktar takibi nasıl yapılıyor? Yapılmalı mı?

7 CEVAP

sforselin

Farmina bana yavru maması yese daha iyi demişti. Kısır mamasını geçtim, yetişkin maması için bile daha az yiyebilir diye uyarmışlardı jbmjb
Ben şu an istediği kadar mama yemesine izin veriyorum. Kendi az az sık sık öğünlerini ayarlıyor bizimki. Kilo problemi yoksa böyle devam edilebilir bence. Kilo sorunu varsa önerilen gramajı kedinize uydurarak, hızlı yeme probleminiz varsa küçük sık öğünlerle beslemeniz gerekebilir tabii.

sforselin

Ben hangi mamayla devam etmeliyiz diye sorduğumda 12 aylığa kadar yavru maması vermeniz daha iyi olur demişlerdi.
Kısır mamaların kalorisi daha az(yağ daha az). O yüzden daha çok yemesi normal bence. Kilo alacağını zannetmiyorum yavruluk döneminde.

Zeynepulku

Ben Kedimi 4 öğün besliyorum. Tabii benimki 17 aylık kısır. Ama bence simdiden oğunlu çalıştırın derim sonra alıştırması zor oluyor. Kısır olduğu için daha hizli kilo alabilir hemde.
4-5 öğün beslerseniz iyi okur. Kedielrine sik sik az az yemeyi seviyor. Ben arada gece de veriyorum.
Melez sabah 7 öğlen 12 aksam 6 gece 12. Bazemleri gece 3-4'de bir öğün veriyorum.

aylinceyda

Günde 2-3 öğüne bölerek kilosuna göre yazan miktarı (örn. 50) geçmeyecek şekilde bölüştürerek verebilirsiniz. Yani arkadada ki yazan gram günlük yemesi gereken miktar, her öğün olarak değil. Sabah 7, akşam 4-5 ve akşam uyuduğunuz saatte verebilirsiniz. Genelde tek öğünde bütün gramları vermeyi tavsiye ediyorlar ama ben kedime tek öğünde versem hepsini yer o yüzden 3 öğüne bölüyorum.

Kokomina

Çok teşekkür ederim yavru olduğu için çok hareketli yap oranı düşük olduğu için yetmiyor olabilir diye anlıyorum yazılarınızdan , yine de öğünlere bölmek en iyisi sanırım yetişkinlikte zorlanmasını istemem , sabah dörtte yiyip beşte bir tuvalet rutini var onu da hesaplayarak bir planlama yapayım, herkese bol eğlenceli ve hayvan dostu günler dilerim , teşekkürler

Kokomina

Kilo sorunu yok, sık sık yiyor zaten ama her gün kabı bitiriyor , hatta yaş mama yedikten sonra kuru mama eklesem yine gelip yiyor,kilo aldıktan sonra daha mı zor olur diye düşünmüştüm kendisi takılsın o halde , yalnız yavru mamasına devam mı edin demek istediniz o kısmını anlamadım

aylinceyda

Bazen 4 öğün olarak verdiğimde oluyor ama hiç susmadığı için böyle yapıyorum. 2-3 öğüne alıştırmanız daha iyi olur. 80 gr günlük çok fazla.