İştahsızlık

nnuur

Kedim 1 haftadır veterinerde iç parazit sebebi ile tedavi gördü.Birçok ilaç ve serum aldı,1 haftanın sonunda eve aldık geldik lakin durumu hâlen aynı.Eve geldik iştah 0 su içme 0,kendi kumunu yiyor.Olduğu yerde uyuyakalıyor ve bu süreçte kilo da verdi.O kadar tedavi gördü hiç mi faydası olmadı acaba bunu düşünüyorum? iştahı hiç açılmadı hiç yemiyor,gözleri de hiç iyi bakmıyor baygın bir şekilde olduğu yerden hiçbir şekilde kalkmıyor,yemek yemediği için tuvalete de gitmiyor.Veterinerimiz testleri sonucunda safra kesesinde de sıkıntı olduğunu söylemişti.Ne yapacağımı bilmiyorum bu durumda? ne yemek yiyor? ne su içiyor? kendi kumunu yiyor.Verilmesi gereken şurubu var onu dahi sor veriyoruz.

7 CEVAP

Zeynepalex

Farklı bir veterinere göstererek fikir almanizı öneriyorum. Çok geçmiş olsun, toparlaması zaman alabilir, sevdiği seyleri elinizle ağzına verin, su içirmeye çalışın. Psikolojisi bozulduğundan kumunu tepki olarak yiyebilir, siz nol bol sevin ilgilenin, inşallah en kisa zamanda toparlar. Kuru mamadan ziyade yaş mama, tavuk haşlama verin az da olsa onları belki yiyebilir. Safra kesesi problemi için bi yorum yapamiycam, veterinerin ne önerdiği önemli siz kendinizde araştırın. Tekrardan geçmiş olsun.

Kedim12

Bakın iştahsızlık parazitler yapar su içmiyorsa şırıngayla siz içirin yavaş yavaş kedi günde bir fincan su içmeli normali kendi kumunu yiyen kedide minarel eksikliği var ondan kendi kumunu yer hatta fayans yalar kumunu yer amino asit minareli yem premiksi alın kedinize damla şekilde verin geçmiş olsun

Kedim12

Birde fazla yağlı gıdalardan kaçının tuzlu mamalar vermeyin kedilerin mamaları 0 tuz olmalı mama yağ oranı düşük olandan alın %16 ideal

Kedim12

Mama yağ oranı safra kesesi sorunu için yazdı

Kedim12

Bakın iştahsızlık parazitler yapar su içmiyorsa şırıngayla siz içirin yavaş yavaş kedi günde bir fincan su içmeli normali kendi kumunu yiyen kedide minarel eksikliği var ondan kendi kumunu yer hatta fayans yalar kumunu yer amino asit minareli yem premiksi alın kedinize damla şekilde verin geçmiş olsun

nnuur

cevaplarınız için teşekkür ederim :)

Milahs

Evde kendiniz onun seveceği şeyler hazırlayarak en azından bir şeyler yemesini sağlayabilirsiniz, yaş mamalarda tuz oranı yüksek olduğu için isterseniz tavuk haşlayıp didikleyip önüne koymayı deneyin, su olarak da kabına haşladığınız tavuğun suyunu koyun. Varsa evde ev yapımı yoğurdunuz 1 kaşık yoğurda ılık tavuk suyundan ekleyerek sulandırıp da verebilirsiniz ama bunu çok fazla vermeyin. Eğer yemeye başlarsa içerisine mamasından ekleyip yavaş yavaş mamaya geçersiniz. Tavuk olarak yazdım ama et de haşlayabilirsiniz. Ya da yağsız tuzsuz bir şekilde kıymayı kavurup az miktarda verebilirsiniz. 1 Yumurtayı haşlayıp çatalla ezerek verebilirsiniz. İnşallah tez zamanda iyileşir can dostunuz