Çiftleştirme??

Gofretsla

Merhaba benim 33 tane tatlış kedim var. Bunlardan sadece 15 tanesi kısırlaştırılmış. Genç bir veteriner arkadaşım kısırlaştırmalarını yaptı(ücretsiz) bazı kedilerin benden habersiz çiftleşen oluyor. Veteriner arkadaşımla tartıştığım için artık o yapmıyor kısırlaştırmayı.Erkek 150 dışı 200 TL diye biliyorum. Benim biraz para biriktirmek lazım tamam yavrulara çok kolay yuva buluyorum ama çok çiftleşmek sağlıklarına zarar verir mı? Onları ayrı odalara kapatmak istemiyorum.şu ana kadar tartıştığım da n beri 25 yavruya aileleri kucak açtı. Ben dernekle konuştum mama dışında kısırlaştırma yapamayacaklarını söylediler. Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyim?

19 CEVAP

ilanekle

Ben aldığım mamaları pilav et falan karıstırarak veririm. Hem mama uzun dayanıyor hemde maddi açıdan daha rahat oluyor. Tabi ben köpek besliyoruz eğer kedilere pilav zararlıysa başka besinlerle karıştırabilirsiniz. Mesela arada yumurta veya et katabilirsiniz. Zararlı değilse biraz pilav. Veya kaliteli bir mamayı biraz daha ucuz bir mamayla karıştırarak verebilirsin. Örneğin Profine ve Royal canin kedi maması.

ilanekle

Ben aldığım mamaları pilav et falan karıstırarak veririm. Hem mama uzun dayanıyor hemde maddi açıdan daha rahat oluyor. Tabi ben köpek besliyoruz eğer kedilere pilav zararlıysa başka besinlerle karıştırabilirsiniz. Mesela arada yumurta veya et katabilirsiniz. Zararlı değilse biraz pilav. Veya kaliteli bir mamayı biraz daha ucuz bir mamayla karıştırarak verebilirsin. Örneğin Profine ve Royal canin kedi maması.

Pilavı koşulsuz şartsız önermek çok yanlış. Kedi ve köpeklerde pivalın içerisindeki yağ dolayısından ishal görülebilir. İshal yavrularda çok tehlikelidir ve ölümle sonuçlanabilir. Bilinçsizce ev yemeği vermek ve önermek yanlış, zannımca.

Gofretsla

2 saat önce kısırlaştırılmış kedi maması aldım yarın ge
IR inşallah bordürü anestezisi kediye bakacağım yarın çok yorucu olacak...:)