Çiftleştirme??

Gofretsla

Merhaba benim 33 tane tatlış kedim var. Bunlardan sadece 15 tanesi kısırlaştırılmış. Genç bir veteriner arkadaşım kısırlaştırmalarını yaptı(ücretsiz) bazı kedilerin benden habersiz çiftleşen oluyor. Veteriner arkadaşımla tartıştığım için artık o yapmıyor kısırlaştırmayı.Erkek 150 dışı 200 TL diye biliyorum. Benim biraz para biriktirmek lazım tamam yavrulara çok kolay yuva buluyorum ama çok çiftleşmek sağlıklarına zarar verir mı? Onları ayrı odalara kapatmak istemiyorum.şu ana kadar tartıştığım da n beri 25 yavruya aileleri kucak açtı. Ben dernekle konuştum mama dışında kısırlaştırma yapamayacaklarını söylediler. Bu konuda görüşlerinizi alabilir miyim?

19 CEVAP

dollfacepersian

Bu arada söylemeden edemeyeceğim size çok gıpta ediyorum ve sizi ve sizin gibileri gördükçe hâlâ iyi insanlar var diyorum. O kadar hayvana bakmanız,evinizi açmanız o kadar güzel ki.Sizi tebrik ederim.
Sizi tebrik etmekten başka elimden bir şey gelmiyor maalesef. Umarım tüm hayvanlarınızla hep mutlu,sağlıklı ve uzun bir ömür yaşarsınız:)

nildogcat

İyi insanlar iyiki varlar.Allah sizden razı olsun.İnşallah hepsi mutlu olur kediciklerin:)

Barınağa götürdüğünüz ve sokak kedisi olduğunu söylediğiniz takdirde yapacaklarını düşünüyorum. İnternetten belediye veterinerinin numarasını bulup arayabilirsiniz. Ayrıca çok çiftleşme kesinlikle zararlı. Ömürlerini kısaltacaktır muhtemelen. Dönemine giren dişileri ayırmak bir nebze yavrulamayı azaltır. Ve eklemek isterim kısırlaştırmaya dişilerden başlayın veya sadece dişileri kısırlaştırın. Ki ortaya dünyanın asla ihtiyaç duymadığı bebekler çıkmasın, barınak ve sokaktakilerin şansı artsın :)

Gofretsla

Hepsi kısırlaştırma operasyonu geçirdi yarın erkekler eve gelecekler. Profine kısırlaştırılmış kedi maması aldım. Umarım iyileşip hemen eski hallerine dönerler

dollfacepersian

Gofretsla
Siz benim hayalimi yaşıyorsunuz. İleri de bende böyle yapabilmek istiyorum. Haytap haberine çok sevindim. Sizden sakıncası yoksa bir şey rica edebilir miyim? Kediciklerin topluca olduğu bir resim koyabilir misiniz buraya? Çok merak ediyorum da

ilanekle

Ben pilavları zaten yağsız yapıyordum ki zararlı değilse verin dedim. Yanlış anlamayın lütfen uyarı içinse teşekkürler.

Gofretsla

Ay çok teşekkür ediyorum:):):) bu benim görevim en azından birkaçı sokaktan kurtuldu. Haytapa mail attım. Umarım geri dönüş yaparlar. Allah'tan 2 yaşından küçük kediler yok(yavrular dışında,yavrular bir başka odadalar.) Bu arada tüm kendilerine önerebileceginiz bir mama varmı(bonacibo,Brit ve profine dışında) çünkü 15 kg bana 2 hafta anca gidiyor.

Duman14

Biz kısa süreliğine 2 tane baktık dayanamadı annem sizi düşünemiyorum şimdi tek kediyle rahatız ama yani sizi gerçekten tebrik ediyorum ilk cümleden itibaren hayranlık duydum size :)

Gofretsla

Sonunda haytapdan mail geldi! kedilerin ücretsiz kısırlaştıracaklar.

Duman14

Çok mutlu oldum Allah hepinize hayırlı uzun ömürler versin

Duman14

Ne kadar güzel yaa sizin gibi insanlar hiç tükenmesin

dollfacepersian

Çok çiftleştirmek sağlıklarına zararlıdır. Özellikle dişi kediler için her doğum stres kaynağı ve bünyeyi yıpratıcı. Birde dişi gelişimini tamamlamamış yani 18 aydan küçükse çok sıkıntı olur.
Erkek kedi içinde kızgınlık çok stres kaynağı ve benim bildiğim iki cinsiyet içinde her kızgınlık kansere yakalanma riskini artırıyor. Dişi için doğum da bu şekilde diye okumuştum.
Durumunuz gerçekten çok sıkıntılı. Ben bir evde kısır olmayan 1 erkek 1 dişi kediyi düşünemiyorum. Haytap ile iletişime geçseniz yardımcı olabilirler mi ki?

Gofretsla

Ay çok teşekkür ederim:):):):) Sizin kediniz çok tatlıymış maşallah:):) sabahları üstümde 20 kilo ağırlıkla uyanıyorum:):). Mama vereceğim zaman MİYAV MİYAAV!! Diye ayaklarıma sürünen,tüm yorgunluğunu ve streslerimi azaltan,yavru köpeğinin uyku ve oyun arkadaşı olan hepsinin derinden etkileyen hikayeleri var kimi işkence edilip kapına bırakılıyor,birisi sokağa döverek atıyor,kimisi mama yemiyor diye hayvanı balkona koyup 3 gün aç susuz bırakıyor işte böyle...... Benim melekleriminde hikayelerini duydunuz:)

Gofretsla

Ay çok teşekkür ederim:):):):) Sizin kediniz çok tatlıymış maşallah:):) sabahları üstümde 20 kilo ağırlıkla uyanıyorum:):). Mama vereceğim zaman MİYAV MİYAAV!! Diye ayaklarıma sürünen,tüm yorgunluğunu ve streslerimi azaltan,yavru köpeğinin uyku ve oyun arkadaşı olan hepsinin derinden etkileyen hikayeleri var kimi işkence edilip kapına bırakılıyor,birisi sokağa döverek atıyor,kimisi mama yemiyor diye hayvanı balkona koyup 3 gün aç susuz bırakıyor işte böyle...... Benim melekleriminde hikayelerini duydunuz:)

Gofretsla

Amin.... Teşekkürler gerçekten yarın gelecekler mama yardımı da yapacaklar o kadar mutluyum ki