Lösemi Aşısı?

Zynpkck

Selam bu konuda hala çok kafa karışıklığı var bizim bıdık ay sonunda veterinere gidicek kendisi 3 yaşında iki doz löseme aşısını yaptırmıştım zaten ama üçüncü doz konusunda çok kararsızım sizce gereklimi tecrübeleriniz neler iki doz lösemi aşısı koruma sağlar diye okudum bir yerden ama net bir bilgi değildi ondan dolayı size sorayım dedim birde ay sonunda zaten genel bi çekap yapılcak kan değerlerine falan bakılcak taşıyıcı yada lösemi riski fazlaysa kan testinde çıkarmı

7 CEVAP

ferhat05

Kan testi hakkında bir bilgim yok ama lösemi aşısı her sene yapılmalı. Bir kere lösemi oldu mu çok çekersiniz. Her sene kıy bi aşı parasına. Yapmazsan aşı parasının mislini ödersin sürekli.

Zynpkck

Para konusunda sıkıntı yok zaten bunun gerekliliği konusunda şüphelerim var hala bir kere bile dışarı çıkmadı ve bu dışardan bulaşabilen bi hastalık tabi anneden geçmede olabiliyo ama iki defa zaten aşı vuruldu bir yerde iki doz aşının tam koruma sağladığı yazıyodu

Glcsw

Biz kedimize hiç yaptırmadık bence fuzuli bir aşı

Peri06

2 doz değil mi zaten lösemi?

Hilal001

Cogu kisi yaptırılmamasindan yana cogu veteriner önermiyor eger disari cikmiyorsa

Ben iki doz yaptirdim yavru kedime ,yetiskin kedimede senede bir doz

kubrakorukcuu

Ben 2 kedime de yaptırdım 2 doz. Veterinerim 3 doz demişti yanlış hatırlamıyorsam. Kararı bana bırakmıştı, herkes yaptırmıyor.