Pro Plan

cookieeee

kullananlar bir sıkıntı yaşadımı sağlık sorunuyla alakalı çünkü kedimin önüne n&d ve pro plan koyduğumda pro planı tercih etti.ne yapayım?

16 CEVAP

Peri06

Yemediği mamada ısrarcı olmak saçma bence. Israrla nd veriyor ama kedide ishal sorunu oluşmuş vermeye devam ediyor :) yaramıyor işte kediye nedir bu ısrar. Veterinerim bunlar hep algı diyor haklı. İçerik diyorlar da bizim en iyi gıda markalarımızda ne iğrençlikler çıkıyor bilmeden iyi marka deyip yiyoruz içiyoruz bir de pahalıysa en kalitelisi odur zaten

missAybuke

İkisini yan yana koymasanız iyiydi :) mama konusu kediye göre farklılık gösteren bir durum. Nd'ye alıştırmaya çalışırsanız daha iyi.

cookieeee

en azından bir iki ay içersinde pro planla devam etsem iştahı açılır mı sonrasın da n&d ye alıştırmaya çalışsam iştah konusunda sıkıntılıyız çünkü. çok mama değişimi yaptım bu kediyi yorar mı kaç ay da bir değişiklik yapmalıyım

missAybuke

İştah problemi varsa ne yiyorsa onu vermen daha iyi. Yeme adaptasyonu sağlanırsa daha kolay başka mamaya geçiş yapabilirsin. Yavru mu kediniz? Çok fazla mama değişimi yavrularda iyi değil daha sindirimi oturmamış bağışıklığı güçlü değil. Seçici kedi mamalarıyla yol alman daha iyi.

Bikedi

Valla bircok mama denedim Nd dahil. Proplani yedigi gibi hic bir mamayi yemiyor. Zayifliyor, tuy dokuyor, ac kaliyor. İcime cok sinmese de proplana geri donus yaptim.

orhanhan44

Benim kedim proplan yiyor ve iştahla yiyor kilosu da fazla iştahıda gayet yerinde ama yinede siz bilirsiniz hangi mamayı vericeğinizini.

cookieeee

evet kedim yavru 5 aylık ve bu vakte kadar mama düzeni hiç oturmadı,veterinerim bugün 3 tane iştah açıcı yaptı:( ve aşırı mutsuz ne zaman kendine gelecek kedim bilmiyorum:(((

Peri06

Sende napcaksın yesin diye her mamayı alıp deniyorsun :( inşallah bir an önce iştahlanır. Kan alınıp testler yapıldı mı görünürde bir sorunu yok sadece iştahsız mı?

Alışana kadar karıştırarak verebilirsiniz ilk gün %75 önceki mama %25 alıştırmaya çalıştığınız mamadan koyun yaklaşık 1 hafta içinde oranları yavaşça değiştirerek alıştırın en son %75 yeni mamadan olacak şekilde ayarladığınızda bir tepki almıyorsanız daha sonradan eski mamayı tamamen kesersiniz. Ama kesinlikle karşı çıkıyorsa strese girmesi daha büyük sıkıntılar yola çıkacaktır. Sindirim sorunları ve deri hastalıkları beraberinde gelebilir...

cookieeee

evet kan testi yapıldı gayet sağlıklı,fakat şu günler yüzümüze bakmıyor kedisi daha önce böyle olan var mı? ne zamana kendine gelir,iştahı olsun enerjisi olsun?

damladamlaxx

proplan kullanıyoruz gayet memnunuz

Firuzecik

Ben de kızıma ilk geldiğinde uzun süre proplan verdim. Sonra herkes ndyi övünce aldım denedim. Aç kaldı yine de yemedi asla. Sonra başka mamalar da denedim hiç birini düzgün yemedi. Ama en son Acana pasifica verdim şuan çok güzel yiyor iştahı yerinde ve kilosu arttı. Nd alabiliyorsanız bir de acana deneyin. Tüylerine de harika yarad.

cookieeee

galiba pro plan bağımlılık yaptığı için başka mama yemiyor, bi çok kişiden duydun pro plandan sonra mama değişimi yapamamışsınız:(

Sense05

bende mama serüvenine proplanla başladim royal caninle devam ettim sonra yine proplana döndüm. Şuan nd.ye geçtik bağimlilik yaptiği yok çunku hemen yedi kariştirmadim bile.

kaanpolat

Proplan ın İçeriği iğrenç ama zorlamayın nd yemiyorsa acana tada true instinct felan deneyin bütçeniz varsa Orijen kullanın