Kedim Sevdirmiyor

Duman14

Yaklaşık 3 aylık erkek kedim var kendini sevdirmiyor kardeşlerim sıktığındandır dedim bir kaç gündür rahat bırakıyoruz ama hala sevdirmiyor 1,5 aydır bizde düzenli veteriner kontrolüne gidiyor sağlıklı sizce ne yapmalıyım oyunda oynuyoruz bana güvendiğini biliyorum karnını okşamama izin veriyor ama çok nadir uykusu geldiğinde falan sizce kendini sevdirmek istemediğinden mi yoksa biz mi bir şey yapmalıyız ????

19 CEVAP

sundowndread

Kardeşleriniz çok bunaltıyorsa kimseye yaklaşmak istemeyecektir kediler böyle durumlarda daha bir çok uzak duruyor insanlardan. Kardeşleriniz oynarken çok bunaltmasın bence buna dikkat edin. Ve ayrıca benim kedim özellikle kısırlaştırıldıktan sonra daha yumuşak bir kedi oldu. Belki ileride siz de kısırlaştırdığınız zaman daha yakın olur ama herkesin dediği gibi kedilerin karakterine bağlı oluyor ya sevdirmek istemiyor bazıları

ela_mia

Benim Mia’m da 1,5 aylıkken kucağım da uyurdu yatağımda kollarımın arasın da uyuyordu anne şefkati isteyen bebekti ama şimdi 5 aylık ve artık benimle ara sıra uyuyor genelde ayak ucunda uyuyor kendi sevdirmek istediğinde seviyorum benim Mia da kucağa alınmayı hiç sevmiyor asil ve karakterli kedi cinsi british kediler oyüzden istemediği sürece yapmayın o size gelip kendini sevdirir iyiki sahiplenmişim dediğim en tatlı kedi ırkı British iyiki sahiplenmişim çünkü çok asil ve karakterli ve bir o kadar da sevimliler🥰

Benimde 1 yaşında scottish fold um var çok oyuncu ama sevdirmeye gelince kaçıyor anca sen yakalarsan sevebiliyorsun gönülsüz yani

eneskolon

Benim kedim 2 yaşına gelecek hiç sevdirmez 2 aylıkken aldım biraz sevmeye calıssam tokadı basar direk maalesef karakterlerine göre değişiyor benimki gibi bir kediye denk geldin galiba😀başlarda kafama takıp üzülsemde sonradan haline artık sorun olmuyor ama arada Bi sarılıp mıncıklayası geliyor insanın