Kedim Sevdirmiyor

Duman14

Yaklaşık 3 aylık erkek kedim var kendini sevdirmiyor kardeşlerim sıktığındandır dedim bir kaç gündür rahat bırakıyoruz ama hala sevdirmiyor 1,5 aydır bizde düzenli veteriner kontrolüne gidiyor sağlıklı sizce ne yapmalıyım oyunda oynuyoruz bana güvendiğini biliyorum karnını okşamama izin veriyor ama çok nadir uykusu geldiğinde falan sizce kendini sevdirmek istemediğinden mi yoksa biz mi bir şey yapmalıyız ????

19 CEVAP

Duman14

Artık daha iyi yani gece yanımda yatmaya başladı yanımda derken kafamda yani bu da bir şey uyurken sevebiliyorum ama sevdiğimi fakedincw kalkıyo yastığın öbür ucuna yatıyo böyle de bir kedi dokunma bana ama yanında durcam havasında

Aminto

Bazı kedilerin yapılarında mıdır huylarından mıdır nedir bilinmez ama bazıları sevdirmez kendi istemedikçe benim ilk kedim 3 yaşında hala sevdirmiyor ne yaparsam yapayım.

Nayeli

Karaktere bağlı. Ablamın kedisi en baştan beri kucak kedisiydi. Bnmki oğlum ise 8nci aydan sonra sevdirmeye başladı. Genelde oyun yaşlarında pek sevdirmiyorlar. Onun yerine oyun tercihleridir :)

casperlimon

Bildiğim kadarıyla cinsine balı

Duman14

Yorkiegolden daha 3 aylık

dollfacepersian

Her kedinin karakteri farklıdır. Cinsleri karakterlerinde belirleyici değildir.
Kediniz kendine dokunulmasından hoşlanmayan bir karaktere sahip olabilir.
Genelde kediler yavruyken sahiplerine çok düşkün olup büyüyünce sahiplerine düşkünlükleri azalır.
Kedinizin karakteri yavru olduğu için daha oturmamıştır diye düşünüyorum. Normalden daha çok ilgi göstererek,oyun zamanlarını artırarak,sevdiği ödül mamaları ile ödüllendirerek sizle olan bağını daha güçlendirebilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi bağ güçlense de size olan sevgisini uzaktan göstermeyi tercih edebilir

duman14 ben yeni hesap açtım hatırlarsan önce çiklet diye hesabım vardı onu kapattım yeni fotolarımı beğenebilirsin kedi konusuna gelince aşı oldumu belki kızgınlık dönemindedir bu aralar rahat bırak ondan olabilir

tika_waylan

Kedinin cinsi British shorthair mi?
Bu kediler cool kedilerdir kucak kedisi degildirler. Mama isteyecegi zaman ama mutlaka kosar gelir. Bir de evet cinsinden kaynaklanabilir ama her sevdikce odul.mamasi vererek birwz kandirmaya calisabilirsin. Kucagina almadan uyurken yaninda yatarken sev illa ki gelir yanina o zamanlar sev.

Seni seviyordur sana ve evine baglidir. Ama karakterinden dolayi boyledir. Bir de her kedi nevi sahsina munhasirdir cins ozelligi olsa da kendi karakteri de vardir bu da zamanla oturur. Simdi oyuncu zamanlarinin tadini cikar ayrica cok guzelmis masallah.

SelinTuksal

Herhangi bir anormallik yok bence benimkilerde öyle şu sıralar.

mhtpyldz

Benim kizimda tuxedo ve asla kendini sevdirmezdi yakin zaman icinde kisirlastirdim ve artik kucagimda uyuyor :)

nildogcat

Karakterine bağlı herkesin dediği gibi ama mesela benim kızımda sadece boynundan ve patilerinden sevilmeyi daha çok seviyor.Sizin sevdiğiniz yerler hoşuna gitmiyor da olabilir.

polo

benim kedim eve ilk geldigi andan itibaren hiç kucagıma almak için ugraşmadım sanki yıllardır berabermişiz gibi davrandım dogal oturdum o geldi yanıma canı isteyince gitti sıkmadım zamanla evin içinde dipdibe yürümeye başladık ayrılmaz yanımdan ama bazen öpmek için uzandıgım anda kaçıp gider kedinizin saldırganlık huyu yoksa hırçın bir kedi degilse endişe etmenize gerek yok çünkü genelde kuralları onlar koyuyor canı isterse gelir kucagımda yatar istemezse evde karşılaşmayız bile bazen kapıcı merdivenleri silerken korkuyor oyle bir yanıma gelişi arkama saklanışı varya o bana yeter tehlike anında ilk sıgındıgı benim demekki bana güveniyor sizde dogal davranın

emreztrkk37

Cinsi etmen değil diyenler olmuş ama yanılıyorlar. Britishler sanıldığının aksine oynamayı sever ama bu kucağına yatacağı anlamına gelmez. Sizle uyumayı severler ama kucağınızda değil yanınızda veya ayak ucunuzda. Sevdirme konusunda onun istediği gibi sevmelisiniz. Bizim ki kendi yatıyor önümüze sev diye. Ama alıp kucağında sevmek istersen pas vermiyor.Çokta yüz göz olmak istemiyorlar anlayacağın.

emreztrkk37

Ayrıca dikkat et biraz büyükten sonra çabuk kilo alıyorlar göbekleri yere iniyor :)

Kedisever1383

Benim kedim 3 aydır bizimle kendini hiç sevdirmiyor Kucağı hiç ama hiç sevmiyoor Yanımızda uyması nadiren oluyor oda kucakta deyil çoğunlukla koltuğun altında mama istediği zaman gelip sürtünüyor bazen miyavlıyor cinsi biritiş lonkhaır erkek