Acill

cookieeee

arkadaşlar 5 aylık kedime dün 3 tane iştah açıcı yapıldı sıfır bişey yeyip içtiği için, fakat aynı hala bir şey yemiyor, ne zaman etki eder yaptıran var mı?

3 CEVAP

aylinceyda

Kan tahlili yapıp bütün değerleri kontrol edildi mi? Hastalık, enfeksiyon kökenli bir iştah kesilmesi varsa düzenleyebilir. Düzelmezse en sağlıklısı kan tahlili yaptırmanız olacaktır. Aynı durumu şu an teyzemin kedilerinden biri yaşıyor. 7-8 gündür yemek yemiyor/su içmiyor. Kakasını yapamıyor. Zaten iştahsız bir kedidir ve çok stresli bir yapısı vardır. Ama hiç bu kadar kötüleşmemişti. Yemediği için bütün kan değerleri kötüleşip bünyesi enfeksiyon kapmaya açık hale gelmiş. Stres kaynaklı olan durumlar ciddi sağlık sorunları oluşturabiliyor. 6 gün önce tedaviye başlandı. Günlük 9-10 saat seruma bağlı kalıyor. İlaç ve antibiyotik tedavisi görüyor. Kendine gelmezse genel muayene yapılsın. Umarım iştahı açılır da ciddi bir sorun değildir. :(

aylinceyda

Kedinizde kusma olduysa, tuvalete çıkamıyorsa ve bir kaç gündür hiç su/mama tüketmiyorsa aynı zamanda halsizlik varsa genel kontrol her zaman daha iyi sonuç verir.

cookieeee

kan tahlili yapıldı durumu gayet iyi, o yüzden iştah açıcı iğne yapıldı ama aynı. ne zaman etki eder bu ilaç?