Tüy Sorunu

Buseyummysu

Merhaba kedim bu aralar aşırı derece de tüy dökmeye başladı 7 aylık normalde bu kadar tüyleri dökülmezdi . Mevsimsel midir? Aynı durumu yaşayan var mı????

5 CEVAP

Zeynepulku

Hem mevsimsel hemde artik yavru değil. Yavruluk tüylerini döküyor. Bundan sonra daha fazla tüy döker hem.

Siyahiinci

Bizimki de 7 aylık aynen diyebilirim. Yavruyken hiç dökmüyorlardı. Bakalım daha da fazlalaşacak mı

mrvargc

Evet buyudukce tuy dokumleri baya gozle gorulur bir sekilde artiyor. Her gun tarayarak belki bi nebze azaltabilirsiniz

Bikedi

Yani azalmayacak mi? Boyle devam mi ediyor? ( 7 aylik benimki de ayni sekilde)

Dynilyn

Benimki de 8 aylık olana kadar neredeyse hiç tüyü dökülmedi. Sonra Bi artış oldu her yerim tüy oldu. Şu an havalar da soğudu 1 yaşına girdi çok azaldı yine. Kaliteli mama ve düzenli tarama çok önemli bide.