Islak Fip

Erogluekiin

Merhabalar, 4 aylık ıslak fip bir sokak kedim var. Evime alamıyorum, balkonumda bakıyorum. Bazen balkondan yola gidiyor ( yola yakın) ama bugün hiç gitmedi halsizleşmeye başladı. Veteriner pek iç açıcı konuşmadı sadece bağışıklık güçlendirici ver dedi.

-immun44 kullanıyorum
-veterinerin verdiği bir serum var, sıvı kaybetme ile alakalı 1 ml onu kullanıyorum
-Veterinerde bulunan zoovital markalı bir takviye var onu kullanacağım
-nd yavru kedi maması kullanacağız
-nutri feline yaş mama kullanacağız artı evde kendi yaptığım tavuklu püre

Bu onun bağışıklığı için iyi mi? Başka yapmam gereken bir şey var mı? Internette veterinerin düzenli karnından sıvı alma tarzı bir şey duydum ama bizim veteriner böyle bir şey demedi?

Bir de veterinere acaba bağışıklık için kendine gelmesi için arada serum yaptırmaya götürsem mi? Islak fip ile ilgili bir şey bilmiyorum ama benim kızım güçlü ♡

8 CEVAP

cansuuranus

Islak fıp teshısını neye gore koydu ? Karacıger enzımlerıne baktımk mesela . Islak dedgıne gore cıgerlerde sıvı bırınkıntısı var demktır . Sıvıyı cekıp labrotuara gonderdımı ? Islak fip teshısını oyle her hekım koyamaz. Zor bı hastalıkdır teshıs konusunda . Prof hocaların bıle zor koydugu bı hastalıkdır . Lutfen bu konuda her hekıme guvenmeyın . Bu konuda baya tecrubelestım . Benımde kızıma sacma sapan hekımler korona pozıtfse kesın fıpdır dedı. Ama hıcbırıne asla ınanmadım prof hocalara gosterdım baska rahatszlıkları cıktı cok sukur hepsınıde atlattk suan da cok ıyı ve kızım hızlada buyuor.sadece elıza testıne baglı koyduysa bu teshısı derhal uzman bı hekıme gosterın derım .

cansuuranus

Egerkı fıpse hastalıgı bu dedgnz ılaclar yeterlı olmaz. Zylex ıgnesı vurabılır hekımızınız. Gs ılacları var ama cok malıyetlı yurt dısından dolarla getırıyorlar . Gamavit ve fosprenil ıgnelerını bulmanız lazım ( rus ılacı ıstersenız bu konuda ırtıbate gecıcek bı tel numarası verbılırım ) cok pahalıda degıl bu ılaclar.

cansuuranus

Islak fıp teshısını neye gore koydu ? Karacıger enzımlerıne baktımk mesela . Islak dedgıne gore cıgerlerde sıvı bırınkıntısı var demktır . Sıvıyı cekıp labrotuara gonderdımı ? Islak fip teshısını oyle her hekım koyamaz. Zor bı hastalıkdır teshıs konusunda . Prof hocaların bıle zor koydugu bı hastalıkdır . Lutfen bu konuda her hekıme guvenmeyın . Bu konuda baya tecrubelestım . Benımde kızıma sacma sapan hekımler korona pozıtfse kesın fıpdır dedı. Ama hıcbırıne asla ınanmadım prof hocalara gosterdım baska rahatszlıkları cıktı cok sukur hepsınıde atlattk suan da cok ıyı ve kızım hızlada buyuor.sadece elıza testıne baglı koyduysa bu teshısı derhal uzman bı hekıme gosterın derım .

Erogluekiin

Durum şöyle oldu, ben bu kediyi sahiplendirecektim bir genel tedavi yaptırmak istedim iç dış parazit yapıldı ama bir baktılar karnı gereksiz şişti. Veteriner bu kadar şiş olması normal değil dedi röntgen çekildi sıvı boşlukları vardı. Karnına iğne batırdılar ilk bir şey gelmedi şırıngaya gaz dediler ama ikince koyu renkli bir sıvı geldi ıslak fip dedi

Erogluekiin

Zylex i sorayım veterinere, gs yi gerçekten karşılayamayız 2 kedim var ve sokak beslemesi yaparken buldum bu bebeği... Çok pahalı olmayan ilaçlar hakkında bir bilgi almak isterim ama

Erogluekiin

Bilgisi olanlar benimle paylaşabilir mi lütfen

cansuuranus

Fosprenıl ve gamaviti bı arastırın bagısıklık yukseltıcı . İstersenz ozelden yazarsınız sıze yardımcı olurum. Bu gunlerde probyotıkle besleyın yanı ev yapımı yogurt ve kefir . Kendı kedınzdende uzak tutun hatta fıplı kedıyı elledıkden sonra elınızı hıc bı yere degdırmeden direk yıkayın kı kendı bebegınızr bulasmasın bıde benım sıze tavsıyem cok sogukda bırakmayın yavruyu ıyıce kotulesmesın .

Erogluekiin

Güncel