Kedim Poposunu Sürtüyor

Nightcat

1 hafta önce de yaptı ve kakalar bulaşmıştı sürttüğü yerlere. Az önce gözümle gördüm ama. Kakasını yapıp tuvaletten çıktı, poposunu yaladı temizledi. Sonra sürttü yatağın üstüne, ben kızınca indi. Baya güzel kızdım bir 5 dakika sakindik sonra önceden sürttüğü yere geldi kokladı ve aynı hareketi tekrar yaptıktan sonra tekrar poposunu yaladı. Bu sefer sürttüğünde kaka yoktu ama. Arkadaşlar annem kızmaya başladı ben nasıl düzeltebilirim bu durumu? İç parazit olabilir diye okudum ama iç parazitini yedi yaptık. Uzun tüylü bir kedi, tüylerinde kalıyordur rahatsız oluyordur diye düşünsem popo kısmındaki tüyleri kesmem lazım ama nasıl yapacağıma dair en ufak fikrim yok. Yardımcı olun lütfen

10 CEVAP

Gamsem

Benimde aşırı uzun tütlü ince makasla dikkatlice kesiyorum ,eğer kesemezseniz veterinerden rica edin sanmıyorum ücret istceğini.birde anal kese olayı var anal keseleri doluncada bu kızak hareketi yapıyorlar,öyle birşeyde olabiilir onuda veterinere gidip boşalttırıyorsunuz :)

Nightcat

Tüylerini kesmenize nasıl izin veriyor .. uykulu sakin bir anını bekliyorum ama olmuyor:(

Gamsem

Benimki uysal bir kedi kucağıma otutturup kesiyorum tüm o bölgedeki tüyleri.sıvı ödül maması varsa elinizde bir kişi onu verirken siz kesin veya bir kişi oyalasın öyle kesmeyi deneyin ama dikkat edin deriye denk gelemsin ani hareketine karşı temkinli olun çünkü arada fırlıyorlar :)

Nightcat

Veteriner keser mi popo kısmındaki tüyleri? Ya da yapsa bile ne kadar fiyat alır?

Nightcat

Güncel

Pisiuuu

Benim 2 aylık uzun tüylü yavrum da bu sorunu yaşadık totosunda ki tüm tüylere dışkısı yapışıyordu ishal olduğu için çünkü iç paraziti vardı çok bir tecrübem yok kediler hakkında fakat başımdan geçtiği kadarını söyleyeyim iç parazitten dolayı oraları kaşınıyor olabilir sürttüğü yeri güzelce silin temizleyin onun kokusu kaldığı için tekrar oraya yapiyor olabilir bir de tuvaletini yaptığı yerine bakın herhangi bir şişlik kızarıklık var mı benimki çok kızarık ve şişti parazitlerini atıyordu iyileştikten sonra bıraktı yapmayı dediğim gibi tuvalet yerini kontrol edin

Nightcat

İç paraziti yapıldı..

Nightcat

Silip temizlettirse keşke.. 😅

damladamlaxx

aşı yapılsa bile eğer çok fazla parazit varsa aşı geçiremiyo tedavi olması gerekiyo

Ozge00

Tuylerini kestikten sonra da devam ederse, anal kese sorunu da olabilir.bir veterinere danışın kesinlikle.
Genelde derin uykudayken hallediyorum ben her şeyini. Hepsini bir anda kesemeseniz bile her gün biraz biraz kesin. Ben tırnaklarını keserken de böyle yapıyorum, bir tırnagi kesince hemen uyanır, kaçarım ordan yoksa elinden kurtulamayiz :D tüy kesme o acidan daha kolay, tirnak kadar cok hissetmez. Yavaş yavas halledin derin uyuyorken