Kedim Kakasını Her Yere Bulaştırıyor

ElifHJ

Merhaba. 2 aylık 2 tane kardeş kedim var. İkisi de tuvaleti sırayla kullanıyorlar ama kakalarını patilerine bulaştırıp evde gezip gezdikleri yerleri kokluyorlar. Kucağıma alıp patilerini temizlemeye çalıştığımda da izin vermeyip tırmalıyorlar. Bu durumu nasıl çözebilirim

6 CEVAP

MerveTurhaann

2 kediye iki kedi tuvaleti gerekiyor ve kumlarını baya doldurmanız gerekiyor. Bir kere de kuma ayaklarını sürtüp dışkısını iyi kapatmasını sağlayın

ElifHJ

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Ben ayrı almaktansa normalden daha büyük bir tuvalet almanın mantıklı olduğunu düşünüp böyle aldım ama dediğinizi yapacağım🙏🏻

Mapple2

Umumî Tuvalet Değil , Şahsî Tuvalet xD Herkes daha güvenli ve daha hijyenik..

cerenruya

Anlamadığım şey şu, kediler dinlemez ve canının istediği tuvaleti kullanır. Neden 2 tuvalet alsın ki?

ulkuaydnn

Paketlerin arkasında ne kadar seviyede kum koymanız gerektiği yazar, her kedi için ayrı tuvalet kullanın kardeş de olsalar temizlikleri ve yemekleri söz konusu olunca kural dinlemiyorlar. Sonra nasıl yapmaları gerektiğini birlikte gösterin (patilerini kumun içinde kazar gibi yapın) Bütün bunlara rağmen sorun devam ederse bi veterinerinize danışın derim.

Mert2021

merhaba sorununuz geçti mi acaba geçtiyse nasıl geçti?