Karton Kutuyu Isırıyor.

Esllemm

Kedim 2 aylık. Karton kutudan ev yaptık. Kenarlarını ısırıyordu. Bant yapıştırdım kenarlarına. Bantı yada kartonu yemesi durumunda ne yapmam gerek ve neden yapıyor olabilir?

7 CEVAP

sforselin

Bizimki de karton dişlemeyi seviyor. Yanlışlıkla yutsa bile büyük miktarlarda olacağını sanmam. Bant daha riskli gibi geldi düşününce.
Yabancı madde yuttuğunda, malt gibi sindirimi kolaylaştıracak şeyler vermek ve hekiminizi haberdar etmek gerekir.

Tahminimce dişleri kaşınıyor veya ataları eti ısırarak/parçalayarak yediği için içgüdüsel olarak bişey ısırma/parçalama isteği oluyor))) bizimki 1.5 yaşında, karton kutu ile oynamaya bayılıyor. Biz de ev yapmıştık, ama kutuyu parçalayınca evden vazgeçtik, oynaması için kutu koyduk antreye.

Bikedi

Benimki de bebekliginden beri karton disler. Yutmuyor da. Yutsa bile minik bi parca yutabilir. Ama bant daga sakincali.

Esllemm

sforselin çok teşekkür ederim yanıtın için.

Esllemm

@esenglnc evet. Dilleri kaşınıyor galiba. Çünkü gün içinde çok ısırıyor sert objeleri. Bide bizi. Diş için kaşıma oyuncak alacağız. Evde kemridiği şeyler pekte güvenli olmayabiliyor. Teşekkür ederim yanıtın için.

Esllemm

Bikedi
Çok teşekkür ederim yanıtın için. Çok sağol.

kaanpolat

Dünyadaki neredeyse bütün kediler aynı