İki Kediyi Birbirine Alıştırma

Arkadaşlar merhaba ben bugün ikinci kedimizi ilk kedimizle birleştirdim yani şuan yan yanalar artık ama büyük olan kedi sürekli küçük olana bulaşıyor pati atmalar tıslamalar sürekli peşinde yani bu zamanla geçer mi uyurken ayırıcam tabikide gece kötü şeyler yaşansın istemem ama ilk ve büyük olan kedimiz neden böyle yapıyor?

11 CEVAP

Hemen izliyim merak ettim :)

Peki kavgalar oldumu hiç bizim büyük kedi çok hırçınlaştı bulaşıyor sürekli :)

Evet baya bir alıştılar bazen ısırmaların dozu kaçıyor ama birlikte yatmaya başladılar :)

ulkuaydnn

Kediler zamanla birbirine alışır fakat siz ilginizi eşit bölün ve tabi ki en önemlisi yemek konusu. Yemeğine rakip çıktığını bildiğinden bu tavırları. Her şeyini ayrı ayrı kullanın. Tuvalet, mama ve su kapları hepsi kendilerine özel olsun. Ve dediğim gibi ilgi alakanız eşit olsun. Doktorumuz bana zamanında böyle tavsiye etmişti.

Hepsini temin ettim her şey ayrı şuanda sanırım zamanla anlarlar bunuda evde çıldırmak üzereyim çıldırdılar resmen :) teşekkür ederim yorumunuz için :)

ulkuaydnn

Birini taşıma kutusuna koyun diğeri odanın içinde dolansın, gidip gelip koklasın, bu konuyla ilgili youtube da Mila Luna kanalında bir video var onu izleyin eminim faydası olacaktır. Rica ederimmm:)

Bende ilk iki gün yeni kediyi ayrı odada yatırdım daha sonra boxa koyup büyük kedimin koklayıp tanımasını sağladım gözetim altında aynı odaya saldım şimdi koyun koyuna yatıyorlar büyük peşinden hiç ayrılmıyor :)

Firuzecik

4 gün geçmiş alıştılar mı acaba? Bizim bugün ilk sayılır

Firuzecik

Teşekkür ederim darısı bizimkilerin başına :)

BanuYuzgec

Bizim 9. günümüz ve hala alışmadı büyük kedim yeni gelen yavruya. Şimdilik ayrı odalarda tutuyorum.

@BanuYuzgec size mesajdan yardımcı olmaya çalıştım :)