Aşısı Gecikse?

Nisa10

Karma aşısı gecikse (2 hafta) sorun olur mu?

8 CEVAP

sforselin

İki doz yapılacak bebeklik aşılarından mı, senelik aşıları mı?

Elliiiis

Böyle bir sorunu bende yakın bir zamanda yaşadım. Aşının arasında 21 günden fazla zaman varsa maalesef ilk doz etkisini kaybetmiş oluyor. Yani yaptırdığınız tarihten 21 gün sonrasında hemen yaptırmanız gerek.

Elliiiis

Ben bebeklik aşılarına göre yorumladım..

aylinceyda

Veterinerim problem olmayacağını söylüyor.

Nisa10

İlk aşısı olacak, daha önce iç dış parazit oldu bugün de ilk karması

Nisa10

Bugün giemedim 10 gün sorna sorun olur mu

sforselin

Bebeklik anılarına yeni başlayacaksınız yani, öyle anladım. Geciktirmeseniz daha iyi tabii ama şartlar uygun değilse yapacak bir şey yok. Ama bebeklikte bu hastalıklar daha kötü etkileyebiliyor onları, mümkün olduğunca ertelememeniz daha iyi olur

Nisa10

Teşekkür ederimmm☺️