Kedi Yıkanınca Dış Parazit/İç Parazit Damlasının Etkisi Geçer Mi?

ferhat05

Kedimizi eve almak için ailemi ikna edicem ama eve alırsak yapacağımız ilk şey onu yıkamak olur veya veterinere yıkatmak. Şu an dış parazit damlası var, iç parazit aşısı oldu. 1-2 hafta sonra tekrarı gelicek ama ikisini de damla olarak yapıcaz. Şu an yıkanması damlasının etkisini azaltır veya yok eder mi?

4 CEVAP

Shiva18

Aşı öncesinde yapılan banyonun aşı için herhangi bir sakıncası yok. Aşı sonrasında ise 3-4 gün geçtikten sonra da banyo yaptırabilirsiniz iç parazit için değil ancak dış parazit damlasının yayılımını engelleyebilir diye arada min3-4 gün olmalı

suddeez

Biz ikisi aynı tüpte olan damladan kullandık. Hiç etkisi olmadı kedim 2 haftaya pirelendi hiç dışarı çıkmamasına rağmen.. veteriner birdaha yapmayacağını söyledi.. bilginiz olsun enjeksiyonla daha etkili oluyor iç parazit de

aylinceyda

İç/dış parazitten önce yıkamanız sorun yaratmaz ama iç/dış parazitten sonra 1 hafta içinde yıkarsanız etkisini öldürürsünüz.

ferhat05

@suddeez biz de onu kullanmaya başlıcaz ayrıca bahçede yaşıyor kedimiz. Hekimimiz, veterinere götürmek zor olduğu için bizim veteriner hekimden alıp evde uygulamamızın daha iyi olacağını söyledi.