6 Aylık Kedim Kusuyor İştahsız

miya11

6 aylık kedim dün çok neşeliydi ama bu gün balkona çıktım içeri alıp sevmek için ama birsürü kusmuş ve yanımda da sarı köpüklü bi sıvı kustu hiçbir şey yemiyo içmiyo sürekli uyukluyo ve çok halsiz hareket ettiğinde sanırım midesi bulanıyo yutkunuyor balkonda duruyodu üşüttüğü için mi oldu veya bu şekilde kusması hayati risk taşıyor mu ? merak ediyorum şu an kliniğe götüremiyorum veteriner fakültesine götürdüm ama hiçkimse yoktu aşısını yaptırdığım yeri aradım ücret almadan herhangi bir yorum ve kontrol yapamayacağını söyledi kimse yardım etmiyor çareyi buraya yazarak bulmaya çalışıyorum başına böyle bi durum gelen kedi sahipleri varsa kısa sürede bilgilendirirse çok mutlu olurum

7 CEVAP

gktktg1234

kliniğe gitmelisiniz ciddi bir sorun olabilir zaten kustuğu için bağşıklık sistemi düşmüştür yemekte yemiyorsa daha da kötü bir şekilde gidin derim zaten kediyi bu havada balkonda tutmak çok saçma sadece balkonda duruyorsa eziyet etmiş olursun hayvana ayriyeten bu gibi masrafları karşılayamayacak seviyedeysen neden aldın kediyi daha büyük bir sorun çıkarsa ne yapacaksın.

Siyahiinci

Balkonda kalmasının sebebi nedir? Çok geçmiş olsun :(

Kiymet85

Kediye hem balkonda bakıyorsunuz, sevmek için lütfedip içeri alıyorsunuz hem de paranız gidecek diye veterinere götürüyorsunuz hasta kediyi???Ben mi yanlış anladım, nolur yanlış anlamışsın diyin.

esrabrasta

yanlış yönlendirmek istemem ama gençlik hastalığı olabilir mi? karma aşıları tam mı? tabii başka birçok sebebi olabilir ama bilemeyiz ki:( çok geçmiş olsun

aylinceyda

Başka kedilerle temasa geçen bir kediniz varsa hastalık geçmiş olabilir. Viral enfeksiyon, kan değerlerinde bağışıklığa bağlı kötüleşme, gençlik hastalığı, corona gibi ciddi hastalıklar olabilir. Hemen veterinere götürmenizde fayda var. Eğer bunlardan birini yaşıyorsa veya ciddi bir hastalık geçiriyorsa erken başlanmayan tedavi kaynaklı ölüm olabiliyor. Kusma, halsizlik, iştahsızlık, tuvalete çıkamama veya ishal, gözlerde cansız bakış gibi belirtilerin bir kaçı varsa hafife almayın.

shhtsiu

havaların tam geçiş dönemi üşütmüş olabilir ya da sindiremediği bir şey de yemiş olabilir hatta zehirlenmiş bile olabilir çok geçmeden bir veterinere başvurun

miya11

bugün kedimin tedavisinin 3. günü gençlik hastalığına yakalanmış şu anda çok temiz ve sıcak ortamda hayatını sürdürmeye ve iyileşme yolunda ilerlemeye devam ediyor burada takılacağınız konu benim kediyi balkonda tutmam veya başka bir şey değil buraya kendi hayatımı anlatacak değilim yaşadığım bu talihsiz olayı olabildiğince her yönüyle anlatmaya çalıştım ki yardım alabilmek için bana yardım etmek yerine bilmeden saçma sapan yorum yazın diye değildir görüşlerini bildiren ve tavsiye veren herkese teşekkür ederim :)