Kedi Kisirlastimadan Baska Yontem Varmi?

Nrgl

Arkadaslar ben kedimi sokakta buldum bir kac ay oluyor ilk defa bir kediye bakiyorum ve ciftlestirme zamani gelince napicam bilmiyorum ailem kisirlastirmak istemiyor kisirlastirmadan baska bir yontemi varmi lutfen yardimci olun acil bi durum... Simdiden tesekkurler

31 CEVAP

Nrgl

Ucreti ne kadar oluyor peki

Nrgl

Bende aynisini dusunuyorum ama az once annemle konustum babamla konussun diye kabul etmez dedi gitti nasil ikna edicem bilmiyorum

Duman14

Aynı durumdayız din bakımından sıkıntılıydık bizde bu yıl çiftleşirse çiftleştiricez uygun bir dişi bulduk ama seneye taşınacağımız için büyük ihtimalle kısırlaştorıcaz bir de doğruluğu nedir bilmiyorum araştırın ama şöyle duymuştum kedinin gerçekten ortada kalacağına düşünüyorsanız kısırlaştıralirsiniz diye duydum ama araştırın siz yine de

Duman14

Tika waylana katılmıyorum bir çok alim hayvandan bu hakkın alınamayacağı için caiz değildir diyor ama bazıları da caiz diyor derin bir araştırma yapılmalı ama ben çok yavrusu olmasını istemem kedimin nasılmolut bilmiyorum yani biz büyük ihtimalle bir süre somra kısırlaştırıcaz

Queeninannesi

Ben fatihte bi veterinerde 140 tl ye kısırlaştırdım düşünürseniz mesaj atın bilgi vereyim

Nrgl

Duman14 aynen bende baktim onlara uygun diyende var degil diyende var. Sanirim bende bi akrabamin bahcesine birakicam sonra almak isterim geri bakalim ne olacak ailem yaklasmiyor hic o da arkadas ister diyorlar dogruda soyluyorlar

Nrgl

Queeninannesi tesekkur ederim:)

tika_waylan

Kendinin sagligi icin olacak ve toplum sagligi icin olacak bir sey ve dogacak kedilerin magduruiyetini engelleyecek olan bir seyin caiz olmamasinin nesi tuhaf geliyor?
Bakin hocalar da caiz demis ama siz de kendi mantiginizla dusunun uzun uzun kisirlastirmanin faydalarini yazdik.
Peki ciftlestirdiginizde o yavrulara bir sey olsa onub vebali boynunuzda olmayacak mi?
Ciftlestirdiginiz kediden hastalik kapsa mesela corona kapsa, mantar kapsa yazik gunah degil.mi ciftlestirmeden tam tesekkullu butun tahlillerini yaptirip bakacak misiniz?
Peki yavrulari cerdiginiz kisileri o yavrularib yavrularini surekli takip edebeilecek misiniz? Biri yazmisti onun kedisinu sahiplendiren satmak icin ilan acmis geri alamamis kedisini malesef noldu kedisine haberi yok cok uzulmus.
Annelik duygusu 2 ay sadece 2 ay. Sonra disi vir kedi erkek yavrusuyla bile ciftlesebilir cunku onu tanimiyor yavrusu olarak gornuyor hele erkek kedilerde zateb babalik duygusu hic yok.
O kadar insan yazdik, siz de arastirin ve insallah dogru karari verirsiniz.

Nrgl

Dollfacepersian herseye dini karistirmayalim mi sacma konusuyorsun. Neyse tika_waylan senin dediklerin dogru evet ama ben bunu babama anlatamiyorum maalesef bilgili birinin gorusmesi gerekiyor seninle gorusmesini isterdim

hazalsenol

Ücret veterinere göre değişir erkek kedi dişiye göre daha ucuzdur. Hayvan hastaneleri makul bir ücrete yapar ancak bir yaşından önce kısırlaştırmıyorlar. Ben özel klinikte erkek kedimi 300 liraya kısırlaştırdım dişi 500dü sanırım. Ancak fiyatından önce kliniğin kalitesine bakın

dollfacepersian

Benim demek istediğim bu konuda çok fazla şey var. Kimisi uygun değil diyor kimisi uygun diyor.Ben hayvanın nesli tükenmekte değil ise kısırlaştırmakta sorun yok diyenler doğru diye araştırmıştım. Bu onun yararına olan bir şey olduğu için ve sürekli kızgınlıkta ve doğumda strese girmesi,doğumda yıpranması,doğum riskleri ve yavruların yeteri kadar iyi bakılamama durumu olursa bu daha kötü bir şey olur

Nrgl

Benim babami ikna etmem gerekiyor babamdan once annemi. Babamin karsisina gecipte bu konu hakkinda konusamam anneme diyorum sen soyle konustum ben daha beni katmayin diyor kafayi yicem resme

tika_waylan

Babanla konusman lazim ya da bir aile dostunuzla konusup arayi bulsa o yumusatsa.
Simdi babalar anneler, amcalar , teyzeler, yengeler genelde hep kisirlastirmayi kotu olarak goruyor.
Benim de yengem aa ne kisirlastirmasi olur mu oyle sey demisti ve baska aile buyukleri de. Yani seni anliyorum basta sasirip kizabiliyorlar bile ya biz bile bundan 5-10 sene once bu kadar gerektigini bilmezdik internet sayesinde arastirarak ogrendik.
Kibar kibar tane tane anlatmalisin hem daha tam buyumemis kizginliga girmemis sanirim vaktin var.
Bir de bu isler hep annede bitee annen ikna olursa merak etme baban da ikna olur. Bunun gercekten gerekli ve dogru oldugunu once annene anlat once o tam ikna olsun zamanla babanla konusur sen de konusursun hallolur. Ben de bir durum oldugunda once anneme kosardim bir sekilde zar zor da olsa ikna ediyorlar:)

Nrgl

Anneme anlatmaya calisiyorum diyorki. Bende konusuyorum ikna olmuyor napayim diyor. Ve kizginliga girdi sanirim bilmiyorum ama ilk kedim cunku

Nrgl

Anneme anlatmaya calisiyorum diyorki. Bende konusuyorum ikna olmuyor napayim diyor. Ve kizginliga girdi sanirim bilmiyorum ama ilk kedim cunku