Kedi Diş Cikarirken Yaşanan Sorunlar

Sule34

Kesim yaklaşık 4 4.5 aylik ve diş değişimi başladı. Bu süre içerisinde arada keyifsizlesiyor ve pek mama yemiyor. Bundan dolayı da biraz zayifladi. Bu durumların olması normal mi bide sindirimi kolaylık hangi gidalardan kedime verebilirim ?

3 CEVAP

Badems

Benim kedimin 5 aylıkken sallanan hatta sallanmaktan öte çıkmak üzere olan dişini veteriner cımbız gibi bir şeyle tık diye çekmişti :) O sürede hiç yememe keyifsizlik gibi durumlar olmamıştı bizde. Pişmiş balık, yoğurt, ciğer patates havuç haşlama üçlüsü sindirim açısından kedileri zorlamaz.

hazalsenol

İştahları azalıyor, ısırma davranışları sıklaşıyor dişler kaşındığı için. Ancak diş değişimi tamamlandıktan sonra hızla alıyor verdiği kiloları. Ben bu dönemde normal zamanlarda ne yiyorsa devam ettim. Alışık olmadığı bir şeyi verdiğinizde başka sorunlar çıkabilir

dollfacepersian

Bebeğin bu dönemi daha rahat geçirmesi için şuradan faydalanabilirsiniz diye düşünüyorum. https://kedilibirhayat.com/2012/04/13/bebek-kedi-annelerinin-dikkatine/