Kedim Diğer Kedimi Isırıyor

abdullahd

Merhaba arkadaşlar. Kedim bıdık, 3 yaşında bir erkek. Yanına 3 aylık bir dişi sahiplendik ve ismimi bıcırık koyduk. İlk hafta her kedi gibi sürekli birbirlerine tıslayıp saldırı pozisyonuna geçtiler. Her ne kadar şimdi öyle olmasa ve oyun oynayacak dereceye gelmiş olsalar da, büyük olan kedim diğer kedimi gerçekten fena hirpaliyor. Diğer kedi de onu ısırıyor falan ama bıdık yani ilk kedim peşine düşünce ısırmaktan ve arka ayaklarıyla sürekli tokatlamaktan asla bıkmıyor. Diğer kedi ciyaklasa ve cidden acıdığını bağırarak belli etse dahi oğlum bıdık asla soğumuyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bazen birbirleriyle birlikte uyuyacak kadar çok yakınlar ama sanki bir o kadar da uzak gibiler. Yada birbirlerine yaptıkları şakaları anlamıyorlar, ağırlıklarını ölçemiyorlar bilmiyorum.

21 CEVAP

abdullahd

Büyük olan sinirlice saldırmıyor yani saldırma sebebi sadece oyun oynamak ama bazen fazla abartıyor, diğeri de çok sinirli ve yaramaz sürekli büyüğün peşinde ısırmaya çalışıyor. Bizim de iki hafta kadar oldu, düzelecek mi bilmiyorum

abdullahd

İlandan birisi yuva olmazsa dediğiniz gibi olacak artık.. değerli yorumlarınız için saolun

abdullahd

Evet biz de beklemeyi düşündük ama ailem artık sabredemiyor.. küçük olan sürekli tek odada hapis, bazen kapıyı açıyoruz diğerini kapatıyoruz falan ama birbirlerine alışamadıkları sürece ne yapsak da boş gibi. Sokağa salmayı asla düşünmüyoruz, umarım iyi birini bulur da sahiplendiririz yavrucuğumuzu.. 1 yıl da çok uzun bir süreymiş ki zaten küçük olan 1 yıla anca kendine gelir gibi, okullar açılacak olsa yanımda falan da götürürdüm ama her yönden çıkmazdayız :/

abdullahd

Kıskanma olmasın diye mümkün olduğunca büyük olanın yanında küçük olanı sevmiyoruz, oğlumuzda kıskançlık belirtilerini hiç görmedim ama dediğiniz doğru olabilir yine de..

abdullahd

Öyle bir durum ki küçük kedim tıslıyor, kulakları geriye atıyor, tüyleri kabartıyor ve büyük kedim ısırırken acıyla bağırıyor. Ses çıkarıp büyük kedimi ayırdıktan sonra da büyük kedim odadan çıkarken küçük olan poposunu ısırmaya çalışıyor, büyüğe saldırıyor. Sonra tekrar başa sarıyor... Bazen de küçük olan kaçmaya çalışıyor ve büyük olan sürekli yakalayıp ısırmaya devam ediyor, küçük olan da dayanılmaz derecede bağırıyor ve yüreğim el vermediğinden ayırıyorum. Sonu gelmez bir döngü oldu 10 gündür. Odalarını ayırıyoruz, bu sefer kapının altından birbirine kavuşamayan çiftler gibi miyavlayıp duruyorlar.. Küçük olan büyük olanın saldırısını tehdit olarak görmese bile (çünkü görseydi tamamen korkup sürekli kaçacağını düşünüyorum) zarar görmeye başladığında kaçacak delik arıyor. Büyük olan da halinden tamamen memnun, şimdiye kadar hiçbir psikolojik sorun yaşamadığını düşünüyorum. Hala bizimle kucak kucağa uyur huyları hala aynıdır. Ne zamana kadar böyle devam eder bilmiyorum ve tecrübe sahibi diğer arkadaşların tecrübelerini aktarmasını istiyorum.. Bazen oyundur diye küçük bağırsa da bırakmıyorum ama büyük olan bu sefer abartmaya devam ediyor ve gerçekten yüreğim el vermiyor böyle olmasına.

Tuanaltnsk

Küçüğün rahat etmesi için sahiplendirin derim. Siz ne kadar oyun için deseniz bile kediniz eğer evi sahiplendiyse istemiyordur