Kedim Diğer Kedimi Isırıyor

abdullahd

Merhaba arkadaşlar. Kedim bıdık, 3 yaşında bir erkek. Yanına 3 aylık bir dişi sahiplendik ve ismimi bıcırık koyduk. İlk hafta her kedi gibi sürekli birbirlerine tıslayıp saldırı pozisyonuna geçtiler. Her ne kadar şimdi öyle olmasa ve oyun oynayacak dereceye gelmiş olsalar da, büyük olan kedim diğer kedimi gerçekten fena hirpaliyor. Diğer kedi de onu ısırıyor falan ama bıdık yani ilk kedim peşine düşünce ısırmaktan ve arka ayaklarıyla sürekli tokatlamaktan asla bıkmıyor. Diğer kedi ciyaklasa ve cidden acıdığını bağırarak belli etse dahi oğlum bıdık asla soğumuyor. Bunun sebebi ne olabilir? Bazen birbirleriyle birlikte uyuyacak kadar çok yakınlar ama sanki bir o kadar da uzak gibiler. Yada birbirlerine yaptıkları şakaları anlamıyorlar, ağırlıklarını ölçemiyorlar bilmiyorum.

21 CEVAP

Kiymet85

Benim oğlum Çakıl tam bir deli,tam 3 senedir arkadaşı Tarçın'ı ısırıyor:) Tarçın kızım yazık çok canı yanınca ciyaklıyor ama zamanla kendini savunmayı öğrendi, siz evde bir kaç köşeye kutu koyun içine de yumuşak kazak havlu vs koyun. Kavga anında sığınacak yeri olsun yeni kedişin. Birbirlerine alışacaklar çaresiz,siz de bu kavgalara alışacaksın:))Bol şanslar

Adanurr

Biz evde 1 yaşında erkek kedi varken yavru dişi kedi sahiplenmiştik. Birbirlerine 3 ayda alıştılar. 3 ay boyunca aynı ortamda yalnız bırakamadık çünkü büyük kedim yavruyu ısırıyordu. Şimdi 1 yıl oldu bazen araları iyi bazen kötü, değişiyor. Eğer sizinkiler anlaşamayacak gibiyse sahiplendirme ilanı verebilirsiniz ama sokağa salmayın bence. Mecbur alışırlar birbirlerine diye düşünüyorum aslında. Bizimkiler hiç alışamayacak gibiydi ama mecbur alışacaklardı çünkü bırakmıcaktık ikisinden birini. İlla bir gün alışacaklardı. Sizin yeni aldığınız kedi yavruymuş daha. Kendini savunamıyordur henüz. Biraz daha büyüyünce dövdürmez kendini, kaçmayı öğrenir veya karşılık verir böylece erkek kediniz ona daha az sataşmaya veya sataşmamaya başlar. Umarım anlaşırlar.

Siyahiinci

Bıdık deyince küçükken baktığım kaplumbağalarım aklıma gelmişti. Adları Idık ile Bıdıktı. Ne güzel günlerdi :)
Kediniz kısır mı?

Siyahiinci

Ne kadar süredir aynı evdeler?

Irms

2 ay kadar oldu bizim günde 1 2 kez bağırış çağırış oluyor çünkü erkek olan çok büyük cüsseli bir kedi dişi olansa çok küçük kendini savunamıyor ve aynı durum feci ısırıyor erkek. Ama vazgeçmem asla ikisinden de çok bağırdığında ayırıyorum ama çoğu zaman kendi kaçıyor hallediyor zamanla büyüdükçe daha rahat kendini savunur diye düşünüyorum, çok seviyorsanız vazgeçmeyin bence

Irms

Evet bizimkiler de oyun amacıyla yapıyor. Bence çok sıkıntı etmeyin çok fazla bağırırsa ayırın onun haricinde birlikte zaman geçirsinler bırakın alışırlar

Adanurr

Erkek kediniz kıskanıyor olabilir. Evde sadece o vardı sizin bitanenizdi, şimdi bir tane daha kedi geldi onu da çok seviyorsunuz. Bizim oğlumuzun krallığı bozulmuştu sanki hiç istemiyordu yeni kediyi, evin paşasını odaya kapatıp diğer kediyi seviyoduk bu yüzden ona karşı çok sinirliydi. Sırayla kapatın odaya kedileri, her şeylerini sırayla yapın ayrımcılık yaptığınızı onu daha çok sevdiğinizi vs. düşünmesinler. Kıskançlık hep var kedilerde, hala birini sevince diğeri geliyo heöen sevdirmeye. Şapşik bu kediler :)

Bizim oğlanlar da yapıyordu onu, oyun oynarken bazen biraz abartabiliyorlar. Zamanla yavru olan kendini korumayı ögrenecektir canınızı sıkmayın:)

abdullahd

Ben kedimi tanıyorum, istemiyor olsa belli eder. Aksine bizimle oyun oynamayı kesti, sürekli küçük olanın peşinde ve sadece uyku için yanımıza geliyor.. küçük olan Sarman ve çok agresif bu yüzden. Sinirini alamayıp canı yansa bile saldırmaya devam ediyor büyük kedim arkasını döner dönmez. Umarım dediğiniz gibi kendini korumayı öğrenir, biraz yapılansa her şey düzelecek gibi de 2-3 aylık daha :/

abdullahd

Yaşları kaç? Benim oğlan çok büyük kızdan, kızı sürekli dövüyor o da yavrum sadece dediğiniz gibi kaçabiliyor o kadar.. 😔 ne yapsam bilmiyorum

abdullahd

+++

abdullahd

Arkadaşlar durum böyle devam ederse kediyi sokağa salmak durumundayım. Çünkü inanın sokakta çektiği bu eziyetten daha az eziyet çekecektir. İkisini artık ayrı odalara kapattık. Bir daha da açmayı düşünmüyorum. Birazdan da sahiplendirme ilanı vereceğim. Çözüm önerisi olan varsa dinlemek istiyorum

abdullahd

Büyük olan kedim erkek ve kısır, diğeri dişi daha küçük olduğu için kısırlaştırmadık

abdullahd

2 hafta olmuştur

abdullahd

Arkadaşlar hala anlaşamıyorlar ve ilanı tekrarladım. Sahiplendirmekten başka çarem yok gibi. İki kedisiyle yaşayıp akıl verecek hiç yok mu? Birbirlerini sürekli kovalıyorlar, korktuklarindan değil oyun oynuyorlar. Ama sonra büyük olan küçüğü çok feci bir şekilde dövmeye başlıyor. Küçük olan kaçsa bile büyük olan peşinden koşuyor. Sonra bi bakıyoruz küçük olan peşinden koşmaya başlıyor ama yakalanınca yine aynısı.. biri erkek biri dişi. Bir türlü sorunu çözemedik